Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@qasde: Kolego ja pierwszy raz na meczu miałem wyrwany cały ze stawu pozrywane nerwy brak czucia w palcach, przestałem uprawiać sport i w miedzy czasie z 4 razy wybity w tym raz podczas snu, sam już sobie nastawiam. z mojej perspektywy tylko siłownia wzmocnienie mięśni problem praktycznie znika, albo operacja tylko dla mnie za długi czas rehabilitacji.
@rnk16: u mnie po pierwszym wypadnieciu było ok, było to ok 10 lat temu, a wiec do dzisiaj wypadał mi tak jak Tobie, nawt przy ubieraniu koszulki, czy nieumiejętnym wycieraniu pleców. Nastawiałem sam, jednak zwichnięcia zdarzały się coraz częściej. Dlatego radze wziąć się za to, bo im dlużej zwlekasz tym gorzej. Po każdym wypadnięciu co raz bardziej uszkadasz m.in. panewke, obrąbek czy tworzą się torbiele. Rehabilitacja tak jak piszesz długa, a
@qasde: Czyli ścięgno bicepsa z wyrostkiem odcinają i przykręcają do obrostka panewki tak? Po operacji są przeciwwskazania np. do ćwiczenia na siłowni?
@qasde: A witam jestem 3 tydzień po operacji latarjet. Jak wygląda u Cb sytuacja z ręką? Mam zakaz prostowania łokcia do 4 tygodni i męczy już mnie to trochę :) kiedy zacząłeś rehabilitacje i wróciłeś do podstawowych czynności jak jazda samochodem?
@St4ch: dokładnie miałem tak samo nie prostowac, jednak kiedy miałem siedzieć przy kompie czy czytac, moglem sobie poluzować reke i trzymać na kolanach (biurku) i to tez polecam, śmialo można wyciagnac z ortezy. Ból był do zniesienia, wiec spokojnie wytrzymywałem bez tab. przeciwbólowych.
Autem zaczalem jezdzic już po miesiącu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak nie jest to zalecane, bo w przypadku odruchu bezwarunkowego (gdyby na drodze cos
@qasde: akurat widzę że I tak jest dobrze jak narazie. Delikatnie ruszam Góra dół łokieć bo chyba jedyne co mogę. Rehabilitację zacząłeś po 6 tyg?
@qasde: mialem dac znac co i jak :) jestem prawie 3 miechy po operacji i zaczalem rehabilitacje zaraz po sciagnieciu temblaka czyli kolo miesiaca. Zakres ruchow mam prawie pelny. Brakuje mi sporo przy zgieciu reki jak pokazania bicepsa. Duzo dala mi terapia iglami u rehabilitanta. Zaczynam cwiczyc z ciezarkami 2kg ale zawsze cos :) daj znac jak tam po 6 miesiacach od operacji bo az korci mnie powrot do pilki noznej
Ja tez jestem 4 dni po, jeszcze na oddziale, reka w ortezie, wyciagam juz dzis sam bo nie wygodnie. Zakres ruchu w granicach 20cm prawo lewo, nie ma mowy o podniesieniu reki do gory itp.
@St4ch: Witaj, jestem równo 9-ty miesiąc po. Powiem krótko ja już 99% zakresu ruchu, siła jest, ćwicze sobie w domu własnym ciężarem. Jestem mega zadowolony. Mam nadzieje, że u Cb też wporządku ? ;)
@qasde: Zakres po 7 miesiącach tez około 95% jednak mam problem tak jakby ze ścięgnami... Przy gwałtowniejszych ruchach zaczyna boleć i nie mam pojęcia co to może być.. Zapisany jestem na igłoterapie może pomoże :)
Mirki, wybaczcie nekromancje. Dostałem różne propozycje od dwóch różnych lekarzy, z racji że zwichnięć miałem już dość dużo w szpitalu gdzie mieli by mnie kroić oponuja za robieniem latarjeta zamiast bankarta+remplissage. Tutaj pytanie - jak wygłądała wasza rehabilitacja, kiedy mogliście wrócić do pracy przy komputerze, kiedy podrapac sie po plecach, a kiedy porobic pompki, podciaganie, porzucac zelastwem na silowni? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sa jakies dziwne odczucia po
Witajcie moi mili również jestem po operacji barku metoda bristow latarjet mineło już 3 miechy reke ćwicze w domu mam do was takie pytanie czy po operacji jak reke probowaliscie podnosic do gory to unosił wam sie cały bark