Wpis z mikrobloga

Po 9 latach używania 775 i q6600 stwierdziłem, ze czas coś zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chce wydawać dużo pieniążków, wiec pomyślałem, żeby kupić jakaś tania płytę pod slot (no i właśnie jaki? 1155?, czy może jakiś nowszy?) kupić do tego procesor tak do 300-400zl (no właśnie jaki?) i wsadzić w to 16GB ram żeby sobie siulalo znowu kilka lat ʕʔ pomożecie coś dobrać? #it #komputery #kiciochpyta i wiem, ze to inna działka, ale może #programowanie tez cos doradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 35
  • Odpowiedz
@Nild no jeśli chcesz mieć znowu wydajność swojego aktualnego procesora to jaki jest sens zmieniać? Za 300-400 zł masz procesory z ryzen 3 (no, trochę ponad 400). Wydajniejsze to będzie niż pchanie się w Intela który ma ceny z kosmosu
  • Odpowiedz
@jakub3k12345: skoro tak, to może się przesiądę faktycznie. Nie będę się kłócił, jestem do tylu z technologia. Ostatni raz o amd czytałem jak były athlony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Internet i cs, czasem w premiere film z wakacji
  • Odpowiedz
@Nild na moje to jakbyś trochę dołożył to może być całkiem spoko zestaw, ale z aktualnym budżetem to ryzen 3 1200, MSI b350 tomahawk. Ramy do końca nie wiem, bo jeśli chcesz 16gb to w 1k będzie ciężko sie zamknąć
  • Odpowiedz