Wpis z mikrobloga

Mam mieszane uczucia. To nie będzie wpis ani o mnie, ani o mojej rodzinie, a nawet nie o osobie z którą rozmawiałem. Na co dzień jestem wolontariuszem #szlachetnapaczka i problemy z jakimi się spotykamy w naszym regionie nie są zbyt szczególne. Generalnie dużo osób ma #problem, bo nie jest do końca przystosowana do życia i do podejmowania decyzji, czasami coś się wydarzy w życiu jak niespodziewana śmierć małżonka, ale nie są to takie historie, które potrzebują rozgłosu. Wczoraj od znajomego dostałem link do zbiórki, który wyglądał mi w sumie tak średnio poważnie. Niemniej matka znajomego przechodzi przez #nowotwor i poznała w #szpital osobę, której stwierdziła, że warto przynajmniej tak pomóc.

Ja jestem osobą, która z racji swojego zawodu lubi i się przyczepić do czegoś jak i pomóc. Dzisiaj dostałem numer telefonu i robię mały risercz przed telefonem. Widzę, że osoba ta jest w #fundacja (swoją drogą sprawdziłem tę fundację, czy są jakieś fundacje, które nie biorą prowizji od wpłat, przecież to jest prawdziwe bycie penisem, 10% za 200 ulotek na rok, chyba, że to norma w branży?), widzę, że jest aktywna na fejsie, link do zbiórki też jest, co prawda do "zrzutki", ale jest. W sumie #historia jak jedna z miliona. Niemniej chciałbym jakoś pomóc tej osobie.

Piszę, bo chciałbym zapytać, czy znalazłyby się tutaj jakieś osoby, które dorzuciłyby się jakimś groszem jeśli pojechałbym do tej osoby, porozmawiał z nią, stworzył zbiórkę na siepomaga? Historia tej osoby to 32 lata, rak jajnik, 37 chemii, ma młode dziecko, we wpisach na fejsie wspomina o jakiś lekach, ale brak pieniędzy. Bo też co jakiś czas wkleja link do zbiórki. Jakie potrzeby, jakie leki, sam chciałbym wypytać, bo sam nie lubię rozdawać pieniędzy innych. No i o tym, że mimo wszystko jest samotna, chociaż widzę dosyć dużo aktywności to trochę przykro się czyta. Czy jest szansa na jakąś #pomoc czy to brzmi jak #zebrajo? Jeśli chodzi o mnie to z czystej chęci pomocy chciałbym "zarobić" dla tej osoby kilka złotówek. : )

Sorki za tagi, chciałbym zrobić jak największy zasięg. :c