Wpis z mikrobloga

Jak można dopuszczać do głosowania ludzi, którzy dają sobie wcisnąć garnki czy tam poduszki za 5K? W dodatku wieżą oni w nieomylność kleru, który im wciśnie co zechce pod płaszczykiem pobożności. Tacy ludzie głównie chodzą na wybory (szczególnie te lokalne).

Sytuacja moich rodzinnych #kielce jest tragiczna. Ludzie o których mowa w poprzednim akapicie dali sobie wcisnąć, że bieżący prezydent jest wspaniały. Nie dociera do nich, że jest:

1. Aferzystą (kieleckie przystanki klik, kieleckie doniczki klik, znalazło by się parę innych).

2. Neopotą- cały urząd obstawiony jego znajomymi. Kiedyś o dofinansowanie w "Staropolskiej Izbie Przemysłowo - Handlowej w Kielcach". Wniosek został cztery razy odrzucony. Zatrudniłem profesjonalną firmę piszącą wnioski. Nic to nie dało. Dofinansowania zawsze dostawały firmy ludzi powiązanych z prezydentem.

3. Ma problemy z alkoholem.

4. Walczy z młodzieżą. Wszelkie inicjatywy ożywienia centrum są zwalczane. Afera z kinem letnim klik

5. Wszelkie wskaźniki ekonomiczne i demograficzne świadczą, że jego rządy to PORAŻKA:

- Saldo migracji jest jedno z najgorszych w kraju, ludzie stąd uciekają. Nawet Ukraińcy tu nie chcą przyjeżdżać
- Zarobki jedne z najgorszych w kraju
- Rynek pracy żaden. Większość moich znajomych/rodziny albo pracują za granicą, albo na kontraktach w innym mieście. Jedyne co się trzyma jako tako to budżetówka. Pobliskie Starachowice są bardziej uprzemysłowione (stworzono tam okręg przemysłowy, da się?). Sam pracuję dla Krakowskiej firmy zdalnie bo by mnie tu nie było.

Ten ostatni akapit to też klucz do konkluzji. Nie ma głosowania online. Ludzie w wieku produkcyjnym, którzy są tu zameldowani pracują gdzieś w innym mieście lub w kraju. Mój ojciec jest w Niemczech, mój brat w Krakowie. Większość moich rówieśników w Warszawie, Krakowie, Anglii czy gdzie tam ich poniosło.

Kto głosuje? Ludzie z pierwszego akapitu. Dali sobie wcisnąć propagandę kleru jakim to świętym i uczciwym człowiekiem jest bieżący prezydent. Poświęciłem kiedyś godzinę i zagadałem dwie sąsiadki w starszym wieku o wybory. Wyłożyłem im te wszystkie podpunkty co wam bardzo szczegółowo. Odniosłem się do ich kontrargumentów. Niestety nie udało mi się do nich dotrzeć bo jestem tylko gówniarzem co się nie zna, a one przeżyły całe życie i wiedzą lepiej. Nie ważne, że nie miały odpowiedzi na moje pytania.

Dlatego ja mam w dupie "polski" styl uprawiania demokracji. To jest chore. Rządy wybierają nam ludzie, którym można wcisnąć cokolwiek. Wystarczy że jesteś księdzem czy jakimś specem od marketingu. A ludzie, którzy zarabiają pieniądze, płacą podatki i mają trochę oleju w głowie nie mają możliwości oddać ważnego głosu.

#zalesie #przegryw #wybory #4konserwy #neuropa

I sory za brak # polityka, ale to nie polityka. To proza życia w Polsce.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZjadaczTrujki: To pierwsza tura. Do drugiej wejdzie Wenta i Lubawski. Pojedynek będzie wyrównany. Z drugiej strony to też fajny wybór... Jakie pojęcie o byciu prezydentem miasta może mieć człowiek który większość życia był trenerem piłki ręcznej? Myślę, że na takie stanowisko powinien startować ktoś kto ma jakieś pojęcie o prawie, ekonomii i biznesie. Już chyba Liroy ma więcej na ten temat do powiedzenia bo był posłem i biznesmenem.
  • Odpowiedz