Wpis z mikrobloga

#nauka #naukaangielskiego #naukaprogramowania Hej koledzy. Czy ktoś z was miał kiedyś słabą pamięć i poprzez prace nad tym wyrobił sobie dużo lepszą zdolność zapamiętywania i koncentracji, czy to po prostu czysta genetyka i co dostałem od rodziców to tak zostanie ?

@dkm17

Zastanawiam się czy rozpoczęcie czytania ksiązek i trenowanie pamięci może rzeczywiście mocno rozwinąć pamięć, koncentracje i pewnie też w jakimś stopniu inteligencje.

Jeśli ktoś coś podobnego przechodził to proszę o odpowiedzi. Kolega który studiował prawo twierdzi że mocno wyrobił sobie pamięc ucząć się formułek prawnych, ale to jedyny przypadek jaki znam.

Pozdrawiam!
  • 9
  • Odpowiedz
@LitwinZLotwy: Przede wszystkim do nauki programowania w ogóle nie jest potrzebna dobra pamięć - działa to prawie dokładnie tak samo jak nauka matematyki. Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć na pamięć to świadczy tylko o tym, że tak na prawdę nie rozumiesz tego czego się uczysz. Gdybyś to rozumiał to nie musiałbyś niczego wkuwać na pamięć¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@atestowanie2: Akurat mam taką pracę że ciągle jestem w ruchu, ciągle ktoś coś ode mnie chcę i nie zawsze mam czas zanotować. Mimo wszystko nigdy nie miałem dobrej pamięci i jestem ciekawy czy idzie ją wytrenować.
  • Odpowiedz
@LitwinZLotwy: Nauka języków to akurat świetny sposób na ćwiczenie pamięci, a przy tym na pewno się do czegoś przyda. Wbijaj na Memrise i trenuj. :)
Pierwszy lepszy link potwierdzający, że nauka języków pozytywnie wpływa na zdolność do koncentracji, podnosi wyniki testów IQ i zapobiega demencji w późniejszym wieku (artykuł po angielsku, więc można też przy okazji poćwiczyć XD):
https://www.livescience.com/46048-learning-new-language-brain.html
  • Odpowiedz