Wpis z mikrobloga

Dobry dzień filmowe Wykopki!

chciałbym trochę się przedstawić, bo będę tutaj trochę spamił, a nie chcę robić multikonta. Pod tymi tagami będę wrzucał swoje materiały związane z wideo. Od kilku ładnych lat jestem związany z wideo marketingiem i całym filmem. Skończyłem Filmówkę, później kolejne studia, teraz w Krakowie wykładam też film. Chce się podzielić lajtowym doświadczeniem związanym z filmem, które może się Wam przydać.

Link do kanału zostawiam tutaj
Link do bloga też macie tutaj

Jak macie jakieś pytania do wideo do walcie. Opier*** też wskazany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#filmowanie #filmmaking #wideo #video #edycjafilmow #kamerujzrakiem
Pobierz oscar_rak - Dobry dzień filmowe Wykopki!

chciałbym trochę się przedstawić, bo będę...
źródło: comment_FbRwqoQbHgRvACTZS1EC7IKA8sT1dicK.jpg
  • 29
@Bolns_Sesz: Nasj! Ja w specjalnych nie siedzę, ale cisnę ostro proste tematy, żeby ludzi edukować. Wideło takie zajebiste, ale serce boli jak ludzi robią podstawowe błędy. Trzeba zaczynać u podstaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kj5: #bojowkapanas Teraz GX800 małe gówienko, bo jestem z tych co korzystają z rentali. Na co dzień nie realizuję materiałów komercyjnych, więc głupotą było by trzymać sprzęt i tracić na wartości. Chociaż chyba będzie przesiadka na GH5 lub A7 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@oscar_rak Patrząc na to co pokonczyłeś i jakie masz doświadczenie, oczekiwałem czegoś konkretnego, naprawdę na poziomie, a tymczasem na yt jest przynajmniej z 5 osób, które nie mają połowy Twoich kwalifikacji, a ich vlogi, poradniki, brolle itd. wyglądają dużo lepiej. Żeby nie być gołosłownym to chociażby Jakub Klawikowski czy Jordan Koman Jay Kay.
@NormalnieZyc: nigdy nie wiesz co się czai za rogiem ( ͡º ͜ʖ͡º) A tak całkiem serio @NormalnieZyc: jasne tutaj chłopaków znamy i jakościowo materiały wyglądają lepiej (tak jak wspominałem nie uważam, że na tym etapie jest sens pakować się w sprzęt. Za jakiś czas na bank zrobię upgrade). Jeżeli chodzi o wiedzę to wpadną konkretne materiały, których nie ma np. u chłopaków, ale trzeba czasu.
@oscar_rak Po tej odpowiedzi bardzo żałuję, że nie jesteś z Trójmiasta... Miałbym z kim rozwijać swoją pasję. Jeżeli przebitki (ujęcia) z drona są Twojego autorstwa, to co widać w krótkim intro w filmie o dronach, to widać, że umiejętności masz, jedynie brakuje rozmachu.
Będę w Trójmieście to żaden problem się zobaczyć i pogadać. Zawsze mam parę godzin zapasu przy szkoleniach, więc zapraszam. Wszystkie ujęcia u mnie są moje. Nie kupuję na stockach ( ͡ ͜ʖ ͡)
@NormalnieZyc: Nooo i tak i nie. Wiesz jak to jest nic nie jest czarno-białe. Znam każdą z tych puszek i dalej się trochę miotam. Najbliższe miesiące pokażą co łyknę, bo jakość kanału musi iść do góry. Uwierz mi sam nie mogę patrzeć przy Premierce na swój ryjec z tej małpki ( ͡ ͜ʖ ͡)
@oscar_rak Porównywałem a6500, gh5, a7ii, a7rii canon m50 i canon 6d. Sony bije na głowę całą resztę pod względem low lightow, bokeh przy FF, a nawet przy a6500, jedyne czym wygrywa gh5 to lepsza stabilizacja i może delikatnie ciekawsza plastyka, ale to nadrobisz obiektywem, a matrycy niestety nie nadrobisz. Chętnie się dowiem co Cię tak ciągnie do gh5?
To co piszesz pełna prawda. Takie same spostrzeżenia. Za GH przemawia dostęp do całej szklarni i kompatybilność z zespołem. Dopasowywanie obrazka Sony i Panasonica to tragedia niestety. Jednak LL i bokeh kusi <3
@oscar_rak Ehh no tak, kompatybilnosc... Musisz zdecydować czy sprzętu będziesz używał dla siebie na yt itd czy we współpracy z ekipą bo wtedy sony z panasoniciem bardzo się gryzą... Ja mimo wszystko szedłbym w sony, a6500 pomimo mniejszej matrycy ma takie samo bokeh jak FF.