Wpis z mikrobloga

@goferek: Bezpieczniki...bezpieczniki....ZABEZPIECZENIA NADPRĄDOWE #!$%@?.
Od lat spotyka się może w nowo wybudowanych/wyremontowanych domach/blokach.
W starszych dalej są wkładki topikowe. Tym bardziej na uczelni gdzie pamiętają jeszcze pierwszych absolwentów.
  • Odpowiedz
tym bardziej, że od lat spotyka się tylko takie bezpieczniki


@goferek: Nie tylko. Siostra w bloku ma topikowe - robiła imprezę urodzinową i jej wywaliło (czajnik + piekarnik + coś tam). Ja w mieszkaniu mam takie jak na zdjęciu, ale główny bezpiecznik od mieszkania znajduje się w skrzynce w piwnicy i jest topikowy - wiem, bo przy remoncie go wywaliło - świeżo kupione mieszkanie, chodzę po sąsiadach z pytaniem gdzie jest
  • Odpowiedz
@laleczkaZsaskiej:
BEZPIECZNIK TOPIKOWY:
Ten mały piździelec to niedoceniany bohater każdej instalacji elektrycznej. Ratuje dupę każdego #!$%@? gówna podłączonego do gniazdka albo wkręconego w klosz przed #!$%@? mózgowym jego właściciela. Często zdarza się że jakiś pawian wpadnie na genialny pomysł: „Czemu by nie podłączyć wszystkich urządzeń w domu do jednego gniazdka. W końcu po co są #!$%@? listwy rozdzielające?”. Niestety nie ma #!$%@?, żeby zazwyczaj #!$%@? dobrane przewody nie dostały wtedy po
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to są korki i #!$%@?. Nie będę za każdym razem wołać "mame znowu bezpieczniki topikowe #!$%@?ło". W swojej karierze kilkanaście razy przeze mnie wywaliło korki w mieszkaniu, kilka razy w pionie, ze trzy razy w klatce i mój rekord to była połowa bloku. Później ktoś w końcu naprawił to co było zepsute.
  • Odpowiedz
@laleczkaZsaskiej moja nauczycielka od fizyki wściekała się gdy ktoś mówił "kabel" a nie "przewód" i każdemu kto powiedział "kabel" odpowiadała tonem nacechowanym negatywnymi emocjami (oburzenie, irytacja, rozczarowanie, rozgoryczenie, wszystkie te emocje były obecne w jej głosie) "TYY SAAM JESTEŚ KABEL" xD
  • Odpowiedz
@dwie_wiertarki_udarowe: Jeżeli już to "No nie, #!$%@?ło mi wkładkę topikową w bezpieczniku". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bezpiecznik to całe urządzenie razem z obudową, więc żeby cały bezpiecznik "#!$%@?ło" musiało by być naprawdę srogie zwarcie albo z siekierą ktoś musiałby do tematu podejść.
  • Odpowiedz