Wpis z mikrobloga

Zna ktoś jakieś fajne, niedrogie sposoby na wysyłkę dużej paczki z USA?
Zawsze chciałem sobie kupić wielką kolekcję książek z uniwersum Star Treka. U nich można je kupić na kilogramy, groszowe sprawy, ale wysyłka do Polski prosto od sprzedającego to standardowo nawet kilkadziesiąt $ za paczkę. W ramach USA wysyłka jest często darmowa.
Czasem ktoś z rodziny bywa w Stanach i mógłby mi taką paczkę przesłać, ale musiałbym im powiedzieć jak. "Zwykła" poczta wcale nie wychodzi taniej. Zna ktoś jakieś ciekawe alternatywy?
#usa #startrek #ksiazki #wysylki
  • 15
@Czerwonykaktus: Da się znaleźć oferty z kilkudziesięcioma pozycjami na raz - takie można wysłać razem. W Polsce te książki są po prostu niedostępne - nie sprzedaje ich żadna księgarnia, nie sprowadza Empik. O tłumaczeniach można oczywiście pomarzyć (choć na szczęście dla mnie to nie problem)

A praktyka wrzucania przesyłek (jakichkolwiek) przy okazji transportu samochodu w ogóle istnieje? Robią to? Korzystał ktoś z tego?
@bukimi wiem, że ludzie prywatni ściągając samochód często wrzucają do bagażnika części zamienne do tegoż auta. Myślę, że nie byłoby problemu wrzucić i książek - tutaj największym problemem będzie znaleźć kogoś komu by się chciało to dla Ciebie zrobić.
@Czerwonykaktus: Dzięki za info. Podejrzewam, że w takim razie nic z tego nie będzie, bo nie znam nikogo kto by akurat się przymierzał do zakupu auta z USA, a skąd znajdę obcą uczciwą osobę, która nie dość, że będzie ze mną rozmawiać, to jeszcze się zgodzi na takie kombinowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A oferty są ciekawe:
70 książek za 55$ (brak wysyłki do PL)
https://www.ebay.com/itm/Lot-Of-70-Star-Trek-Novels-Original-Series-Mixed-Volumes-Next-Generation-/302919329792

20
@Apox: Już napisałem do BLKauto, który pisał, że sprowadza auta. Może czegoś się dowiem.
Tymczasem ponownie rozważam zakup Kindle, bo e-booki mogę mieć ot tak na już, chociaż wolałbym jednak fizycznie mieć te tomiki...
@dr_Acula: 50$ za 67 funtów (30kg), 28$ za połowę tego. Trudno tak na wyrost przewidzieć ile by to ważyło w sumie. Dzięki za link, zawsze jakaś alternatywa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bukimi: sprawdź polonez parcel service i polamer. Wyjdzie duuużo taniej niż normalny kurier. Do wyboru masz przesyłki lotnicze (około 2 tygodnie) lub morskie (6...8 tygodni)
@Endrius: Problem jest taki, że jeśli zechcę zapłacić bezpośrednio za przesyłkę to muszę ją wówczas opłacić za każdą paczkę osobno każdemu sprzedającemu osobno, czyli tu 30$, tam 30$, a żeby mieć konkretny zbiór trzeba by kupić na chociaż 3 różnych aukcjach.