Wpis z mikrobloga

Potrzebuję #linux do dość starego kompa. ma tylko 2gb ramu i jakiś starszy typ pentium i3. Linux ma służyć tylko i wyłącznie do przeglądania neta i nie mulić. co polecicie?
wołam @fervi bo widziałem na steem kilka jego artykułów o linuxie.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Linux ma służyć tylko i wyłącznie do przeglądania neta i nie mulić. co polecicie?


@WhiskeyIHaze: To już nie od systemu zależy a głównie od sprzetu. Na tym czymś nie dasz rady przeglądać komfortowo nic co ma js'a na stronach czyli jakieś 90% internetu (do wypoku się nada). O youtubie na tym to zapomnij od razu.

Weź MX Linux jest to prawie, że czysty debian z oprogramowaniem przystosowanym pod bardzo stare
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: Można, ale to zawsze zabawa :D Im lżej tym lepiej (może Crunchbang++), natomiast mam lapka z 4GB ramu ... jak odpalę za dużo zakładek to strach w oczach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@qarmin trochę się nim bawiłem. Więc raczej nie zbyt duże. Ale kilka już instalowałem i nie miałem problemów.

@Kryspin013 yt mi normalnie na tym lapku działa na Windowsie. Myślałem, że Linux jako system zjada mniej zasobów.

@fervi za dużo to znaczy ile? Bo ja nie otwieram więcej niż 10.
  • Odpowiedz
yt mi normalnie na tym lapku działa na Windowsie. Myślałem, że Linux jako system zjada mniej zasobów.


@WhiskeyIHaze: A, źle ogarnąłem z tym prockiem. To fakt, mam jedną z pierwszych i5 i na niej faktycznie lapek działa w porównaniu do np win7 :/

Do starych GPU po prostu jest tak, że pod linuksem często nie ma super wsparcia dla nich bo sterowniki się przedawniły albo otwarte nie wspierają czegoś np
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi na win7 działało. No może nie jakoś super płynnie ale wystarczająco. Czyli pozostaje upgrade Ramu albo kupno nowego łapka. Z tym że w marketach większość takich budżetowych ma i tak 2gb.
  • Odpowiedz