Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
No to lecimy. Dzień drugi stażu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stażystka już nie ma miny jakby chciała płakać. Dostała rano „Czysty kod” i zadanie – zwykły CRUD.

1. Z pytania o podstawowe rzeczy dotyczące sieci odpowiadała śpiewająco. To się chwali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Nadal boi się wszystkiego. Przed każdym commitem pytała mnie, czy może, czy powinna commitować. Zajęło mi 15 razy powtarzanie, że na branch, na którym pracuje może commitować ile chce i zmiany jakie chce.
3. Wpf idzie jej słabo. Dostała Kindle'a z ebookami o wpf, c# i masą innych dziwnych książek. Kindle jest firmowy.
4. Poziom hałasu w moim pokoju zmalał o jakieś 90%. Ilość przekleństw została zredukowana do 3. Po każdym przekleństwie było przepraszam. ( ͡ ͜ʖ ͡)
5. 7 razy goniłem innych devów, bo próbowali ją wyręczać. Dosłownie. Jak ktoś podchodził i mówił, co może poprawić, albo jak coś zrobić to spoko. Jak ktoś dotykał jej klawiatury kazałem iść sobie.
6. Obecność innych programistów ją stresuje. Załatwiłem jej ściankę działową żeby nie mogli się gapić. W jednego musiałem rzucić kaczką.
7. Poprawiła się z nazywaniem zmiennych. Nie widziałem dzisiaj nigdzie abecadła. Wciąż zdarzają się polskie nazwy.
8. Trzeba było czterech moich pytań, jak się zacięła żeby sama zaczęła przychodzić z problemami.
9. Jeden duży minus. Zostawia brzegi z pizzy.
10. Dość wolno schodzi jej czytanie dokumentacji.
11. Jak dostała prosty logiczny problem do to jej się oczy ze szczęścia zaświeciły.
12. Asynchroniczność i programowanie współbieżne ją przeraża. ( ͡ ͜ʖ ͡)
13. Zadanie domowe na dziś: zapoznać się z terminem dll hell.

Dziewczyna jest strachliwa. Nadal nie chce zrezygnować z tytułowania mnie per Pan. Ogólnie boi się wszystkich. Chłopaki stali się tak mili, że aż mi niedobrze.

#leniwieczostalnauczycielem #programowanie #staz #aferazdupydlarilly #it #pracbaza

Z dedykacją dla @rilly, bo wg niej uprawiam mobbing:
LeniwiecPracoholik - No to lecimy. Dzień drugi stażu ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Stażystka już nie ...

źródło: comment_YaZszUhKg0wjQWH9PPQPPg3Kdt3xm5G9.gif

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz