Wpis z mikrobloga

W tym wpisie o tetherze, mało ludzi rozumie jaki jest powód tej utraty wartości, więc zrobiłem jeszcze wizualizację na szybko. To czy w depozycie faktycznie istnieje odpowiednia liczba dolarów w stosunku do Tetherów nie ma wpływu w magiczny sposób że on traci na wartości!!! Nie można mówić że tether pada, bo nie pada. Problem jest gdzie indziej. Opisałem na różne sposoby, jak mogłem... Problem może rozwiązać tylko Bitfinex na kilka sposobów. Pewnie coś zrobią, bo to najbardziej w ich interesie.

To po prostu zwykły spread, tyle że ekonomicznie wymuszony na stablecoinie.

Tu jeszcze opracowanie jak tworzony jest Tether: https://tether.to/wp-content/uploads/2018/08/Tether.pdf

#bitcoin #kryptowaluty
cyberpunkbtc - W tym wpisie o tetherze, mało ludzi rozumie jaki jest powód tej utraty...

źródło: comment_hK723PTz3dLM9aUXsscFHKG7yX2Ex3YE.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawlo74: Pawlo, gdzie ja napisałem że nie ma pokrycia? Po co tak p--------z? Tam napisałem dokładnie to samo, ty sobie jak zwykle nie chciało się przeczytać i to sobie założyłeś. Pokaż mi gdzie tam napisałem że nie ma pokrycia? Przeciwnie. Tłumaczę czym to jest spowodowane i że nie ma na cenę wpływu czy tehery są zabezpieczone depozytem, czy nie.

Patrzcie jak wyglądał wykres ceny na bańce 2017 roku na koreańskich giełdach.
U nas BTC miał ATH na $20k
W Korei był o 20% droższy, ATH na
cyberpunkbtc - @pawlo74: Pawlo, gdzie ja napisałem że nie ma pokrycia? Po co tak p---...

źródło: comment_3bSNWz4jILwK6oUWOm8my3eJqF3sTqCO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@marv0lo: @h4ckthepl4net: @cyberpunkbtc:
Po oceanie płynie okręt wojenny pod brytyjską banderą. Nagle z gniazda bocianiego słychać krzyk obserwatora:
- Panie kapitanie! Hiszpański okręt na horyzoncie!
Na co kapitan:
- Dajcie mi moją czerwoną koszulę i do abordażu!
Załoga ruszyła do ataku,
  • Odpowiedz
Przecież liudzie kupują za dolary te tethery... nie dostają ich za darmo


@cyberpunkbtc: No jak rozumiem, ktoś błędnie oszacował, ile z tych dolarów można zdefraudować, skoro się okazało, że nie ma pokrycia.
Nie wnikałem, jak ten tether działa, kto może emitować itd., ale jakbym miał zgadywać, to pewnie ktoś nadużył prawa do emisji albo użył depozytu do inwestycji (i gdybym miał zgadywać, to zainwestował w kryptowaluty (taki bym miał pierwszy
  • Odpowiedz