Wpis z mikrobloga

#narkotykizawszespoko #marihuana #wykopjointclub #cpunskiprotip #nocnazmiana #legalizacja
Mirki mam dla was dobrą wiadomość. Od niedawna bardzo intensywnie śledzę poczynania naszego jedynego rycerza w sejmie Piotra Liroya Marca i natrafiłem na ciekawy wywiad gdzie wypowiada się na temat medycznej marihuany ale uchylił rąbka tajemnicy, że do końca roku chce ugadać z PiSem zmiany na temat nieszkodliwej ilości posiadania jej rekreacyjnej wersji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

KLIK tutaj macie link do odpowiedniej sekundy.
A tak w skrócie. Powiedział, że dzięki jego ustawie o uprawach narodowych i medycznej marihuanie, które zresztą od kilku dni stały się legalne (też fajny newsik:p) sądy w wielkich miastach się pogubiły i przestaną robić problem ludziom z niewielką ilością. Przechodząc do meritum - Podobno przekonał PiS, że w tym roku ma wejść ustawa, która zmieni posiadanie niewielkiej ilości z przestępstwa na wykroczenie i będzie to karane już tylko niewielkim mandatem. W tym momencie trwają rozmowy co to znaczy "nieznaczna ilość".

Wygląda więc na to, że w końcu za posiadanie lufki w plecaku zapłacimy powiedzmy 100 zł kary zamiast kajdanek i przeszukania mieszkania na następny dzień!

Bardzo mocno trzymam za niego kciuki i pomyślałem, że chętnie się tym z wami podzielę i podyskutuję na ten temat. Można by też sprawę lekko nagłośnić by Pan Piotr wypowiedziałby się jakoś szerzej w tym temacie.

BTW - Polecam zobaczyć całą rozmowę, padło kilka ciekawostek :)
P.....y - #narkotykizawszespoko #marihuana #wykopjointclub #cpunskiprotip #nocnazmian...

źródło: comment_CIdlPGvqOKEPoCGaYu5w6aLJEIir2tSd.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Perzowsky: Ok, hipotetyczna sytuacja- korzystam w domu, ale mam tylko niewielką ilość dla siebie, sąsiedzi wyczuli, wzywają policję, przyjeżdżają i teraz co? Przeszukują mieszkanie? Dostaję mandat za używanie we własnym domu?
  • Odpowiedz
@Perzowsky: nie jestem przeciwniczka - ale jaki cel ma ta ustawa? w sensie spoko, ze dostane mandat a nie sztum za niewielka ilosc ale to troche jakbym dostala mandat za trzymanie butelki piwa w plecaku
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Liroy idzie małymi kroczkami, co jest rozsądną taktyką. Jeśli przejdzie ta ustawa to po złapaniu z małą ilością nie pójdziesz na dołek na 24h, nie przeszukają Ci mieszkania, nie będziesz mieć sprawy w sądzie. Ogromny postęp.
  • Odpowiedz