Wpis z mikrobloga

Hej wam Mirki. Może nie jako zielonka ale wciąż pierwszy wpis i już nudzenie o poradę od speców od #programista15k

Wie ktoś z Was jak duża jest różnica w odzewie na złożone CV na QA w przypadku posiadania ISTQB na poziome podst. w przeciwieństwie do jego braku? Internetowe opinie mówią, że test jest o dupę rozbić i nie mają większego związku z tym co się faktycznie na testach aplikacji robi. Fakt że robiąc taki teścik z poprzednich lat łapię próg zaliczenia potęguje we mnie tą opinię.
Jestem świeżo po zastrzyku kasy i zastanawiam się czy by może pójść na kurs QA lub podejść o egzaminu, tylko pytanie czy mi to trochę pomoże w załapaniu się na "prace w zawodzie" po technikum.
#tester #it
  • 7
ISTQB często jest brany pod uwagę w korpo, w software house wystarczy tylko jego znajomość. Osobiście polecam przeznaczyć kasę na naukę programowania (przyda się w testach automatycznych), dzięki temu też szybciej znajdziesz pracę. A sama nauka tego syllabusa na poziomie podstawowym to kwestia kilku dni.
@Droyet pomoże, bo są ludzie którzy na to patrzą. Dodatkowo świadczy że chcesz w tym kierunku się rozwijać a nie widzimisię. Natomiast o jego przydatności czy trudności słyszałem różne zdania.
@LaLunayElSol: Dzięki za poradę. Samo w sobie programiwanie rozumiem ale każde moje podejście kończyło się na nie potrafieniu zastosować wyznaczników czy klas(wiem że dopiero po tym dzieje sie magia). Przez to nawet nie wiem czy powinienem w ogóle pisać w cv o znajomości zagadnień programowania (,)
@Droyet: Moim zdaniem o znajomości programowania możesz pisać w momencie, kiedy będziesz w stanie pisać w miarę sprawnie testy automatyczne lub po prostu kodzić. Jeśli już teraz o tym wspomnisz w CV to jest szansa, że w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zaczną Cię sprawdzać i możesz nie wyjść na tym dobrze.
@Droyet: to już chyba lepiej napisać: "podstawowe umiejętności w języku XXXX" i przygotować się na jakieś pytania z jego zakresu + pisz CV po angielsku, lepiej wygląda.
Nie wymieniaj też nagle z 10 języków, bo nikt Cię nie weźmie na poważnie. Skup się na jednym jak coś.