Wpis z mikrobloga

Uwaga mirko, mam ważny komunikat #mirkouniverse

Jak dobrze wiecie na dziś zaplanowany został start projektu mirkouniverse.pl. Pierwotna wersja projektu zakładała, że użytkownicy będą oddawać głosy w niekontrolowanym w żaden sposób systemie ankiet, a co za tym idzie, systemie bardzo podatnym na manipulacje postronnych użytkowników, którzy mogliby wykorzystać pewne luki do wielokrotnego oddawania głosów etc. Chyba zgodzicie się ze mną, że należało zrobić coś w tym kierunku.

Chęć pomocy wyraził mirek @piotr-kazus, który zaoferował podzielenie się swoimi umiejętnościami #programista15k do stworzenia autorskiego systemu ankiet wraz z podłączeniem pod stronkę API wypoka, dzięki czemu użytkownicy będą mogli logować się do zabawy za pomocą swoich kont na wykopie. Pozwoli to na oddzielenie ziarna od plew i pozostawienie w zabawie tylko tych głosów, które powinny zostać oddane (bądź po prostu ograniczenia ewentualnego spamu głosami). Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwość wglądu do głosów i tworzenie na ich bazie interesujących statystyk.

Jak się pewnie domyślacie, wprowadzenie tak istotnych zmian kosztowało nas – a głównie @piotr-kazus, wiele pracy, a co za tym idzie, dopieszczenie wszystkich elementów i wykluczenie błędów wydłużyło czas przygotowania projektu. Mamy więc mały poślig.

Start projektu odbędzie się zatem dnia 14 października (niedziela) godzina 19:00.

Myślę, że przesunięcie startu na dzień do przodu nie będzie dla Was jakimś wielkim problemem. Dodatkowy czas pozwoli nam bardziej rozbudować pewne koncepcje. Zresztą, słyszałem, że wielu z Was będzie dzisiaj myślami na fame mma… a więc nie będziecie musieli się martwić, że któreś z wydarzeń Was ominie

Więcej informacji znajdziecie na naszym discordzie: https://discord.gg/9ZmbJhk
2phonepiotrus - Uwaga mirko, mam ważny komunikat #mirkouniverse

Jak dobrze wiecie ...

źródło: comment_8ipkSQha2KGQuZed8IHhvNxLTK3JFh3H.jpg

Pobierz
  • 76