Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki i mirabelki
Mam niemałą zagwozdkę związaną z emigracją, otóż jestem od jakiegoś 1,5 roku w tym sławnym uk i powoli naprawdę nie wiem co dalej robić.
Problem tkwi w mojej karierze zawodowej, zastanawiam w co uderzyć, w jakim kierunku odbić, aby poprawić swoje kwalifikacje, z czym wiąże się lepsza kariera zawodowa.
W co uderzać? Dlatego głównie kieruję moje pytanie do Was różowepaski jak wam udało się odnaleźć w tym wielkim , obcym świecie? W jaką stronę poszłyście? Był to impuls, czy też kontynuacja waszego wykształcenia? Ogólnie sytuacja wygląda tak, odkąd przyjechałam do uk najłatwiej było mi znaleźć pracę jako kelnerka, najpierw w hotelu teraz obecnie pracuję w knajpce.
Moje położenie również nie pomaga ze względu na miejscowość turystyczną położoną nad morzem, ilość i rodzaj prac jest ograniczona.
Póki co nie planuję powrotu do Polski bo chciałbym wykorzystać okazję zdobycia doświadczenia i może jakiś ciekawych kwalifikacji w Anglii.
Może wyda wam się to śmieszne ale bardzo byłam zainteresowana pracą jako kierowca autobusu, lecz po kilkukrotnym aplikowaniu nigdy nie udało mi się przejść do następnego etapu, którym jest 3 miesięczny trening i możliwość uzyskania papierów PCV (Passenger Carrying Vehicle).
Dlatego postanowiłam do was napisać i zapytać czym wy się zajmujecie, jak wam udało się znaleźć lepszą satysfakcjonującą pracę? Ponieważ dochodzę powoli do ściany, nie chcę pracować wiecznie jako kelnerka za minimalną krajową ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#emigracja #uk #anglia #rozowepaski #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 17
OP: @piwniczak właśnie o to chodzi, że chcę odciąć się od tego typu usług jak najszybciej, nigdy nie byłam kelnerką, teraz miałam okazję spróbować i wystarczy, to nie moja bajka pracować w restauracjach/knajpach na wyższych szczeblach.

@motoinzyniere tak, mam licencjat z wfi odnowy biologicznej i zrobioną policealną z technika masażu. Czyli nic specjalnego, może jeszcze te masaże których nie wykluczam i również szukam pracy w tym sektorze ale tak jak pisałam
to nie moja bajka pracować w restauracjach/knajpach na wyższych szczeblach.


@AnonimoweMirkoWyznania: Hospitality to nie restauracje/knajpy i wbrew pozorom nie szpitale :)
I latwy awans na corporate receptionist, a to jesli jestes ladnym rozowym paskiem to juz calkiem spora kasa za robienie sobie zakupow online calymi dniami :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0x7C3: są normalne kursy operator CNC, i są np kkz (coś jak studium) i kończysz to egzaminem państwowym, tyle tylko, że najczęściej to jest połączone CNC i konwencjonalne obrabiarki.

@Odpaleniec: tak uda się, np. wracając do tych kkz (kwalifikacyjne kursy zawodowe) to do takiej szkoły przyjeżdżają firmy szukać ludzi do pracy, jak coś tam umiesz to jeszcze dobrze kursu nie skończysz a już pracujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odpaleniec: nic nie sądzę bo na takim nie byłem, ale wątpię byś się wiele nauczyć w 8 dni.

Tak, to co ja opisuje to coś jak technikum.

Wiesz szkoła szkole nierówna, jedna weźmie kasę i będzie Cię miała gdzieś a inna Cię czegoś nauczy :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Torquay, ladne macie molo, mieszkalem troche obok w Exeter:),
Mysle ze zeby pchac sie do NHS to trzeba miec choc troche powolania:) ale to dobra opcja w UK dla dziewczyny.
Studia z pielgniarstwa w UK przydadza sie na calym swiecie, poza placa w NHS masz np calkiem dobry w porownaniu z sektorem prywatnym pension scheme (chodz i tak go pogorszyli dla nowych osob) i inne perki, to pewna praca ale