Wpis z mikrobloga

@restecp: klamstwo sam jestes w stanie to zrobic z bardzo dobrym przyblizeniem :
a. monetami
b. posiadajac jakis kruszec (np sztabka 100 gram wazy 100 gram i #!$%@?)
c. majac odwaznik
d. majac inna sprawna wage
@turtelian: ale kolega mówił o dokładności do 0.1 grama. Kto trzyma sztabkę złota w domu? Monety po jakimś czasie się odkształcają, wycierają i nie mają już pierwotnej wagi, poza tym skąd miałby wziąć 100 złotówek? Jakby miał inną sprawną wagę to by nie pytał. Bez odważnika do kalibracji się nie da.
@restecp: 100 zlotowek faktycznie to nieslychana ilosc :D w pierwszy lepszym banku to sobie wymienisz ;) no zeby moneta stracila to musi byc niezle zjechana. Sztabki trzyma sporo osob wbrew pozorom. Wiem że by nie pytał ale ja sie przyczepilem ze piszesz ze w domu sie nie da z dokladnoscia do kilku gramow, ergo da sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szczesliwa_patelnia: jak wiesz ze pokazuje ze
@szczesliwa_patelnia: gdyby mi bardzo zależało na dokładności to bym się spróbował dogadać z jakimś mirkiem chemikiem/farmaceutą/jubilerem/lombardzistą, aby mi sprawdził lub pomógł sprawdzić wagę.
jeśli "tyle o ile" to mimo wszystko najlepsze są monety (tylko pamiętaj, że ostatnio mamy nowe wzory i stopy bilonu).
Tak swoją drogą, to taką wagę powinieneś przynajmniej raz sprawdzić w kilku zakresach, jeden odważnik może nie wystarczyć. No i każdy odważnik powinien być stawiany w 5 punktach
Musisz ją do czegoś nalać, a to coś też waży


@Karbostyryl:
Jeśli to waga elektroniczna, to przy włączeniu się taruje:
1. kładziesz pustą butelkę na wagę.
2. włączasz ją (teraz pomimo butelki będzie wskazywać 0)
3. podmieniasz na pełną i powinna wskazywać dokładnie wagę samej wody.