Wpis z mikrobloga

@HetmanPolnyKoronny: w rękawicach ciężko, ale bez to wcale nie jest dużo ciężej niż inne zapięcia. Kwestia wprawy.

Przecież nie wywlekasz całego zapięcia za każdym razem...

Zapinasz, a raczej nawlekasz raz a potem tylko luzujesz aby założyć i zdjąć, do jazdy zacieśniasz i już.


@NajwyzszaFormaSztuki: w ten sposób to chyba byłoby mi niewygodnie. Zawsze rozpinam całkiem i jakoś mi to nie przeszkadza nawet na krótkich przejazdach.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Zawsze zakładam kask, potem rękawiczki (ze względu na to, że jeżdżę wyłącznie w kominiarce i muszę sobie ją ptrzytrzymać przy zakładaniu kasku), ale w rękawiczkach też dałbym radę wsunąć kask na głowę.

@11mariom: Niewygodnie? W jakim sensie? Dużo wygodniej i szybciej jest zasupłać to raz i nie myśleć o tym w przyszłości.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: tylko DD. Już instruktor na kursie o tym gadał, najlepsze zapięcie. Mam, używam i sobie chwalę. Nigdy nie zapinam kasku w rękawicach, najpierw kask, potem rękawice. DD da się odpiąć jedną ręką.
  • Odpowiedz
@11mariom: Panie! Toż to niewygoda straszna! Ja jedną (jedną!) ręką odpinam guziczek, ciągnę za tę czerwoną część i luzuję zapięcie do oporu. Potem niestety muszę zdjąć tę drugą rękę z tyłka jędrnej dziewuchy (ale tylko na chwilę!) i ściągnąć kask z głowy. Procedura zakładania następuje w sposób odwrotny.


  • Odpowiedz
DD jest super pod tym względem ze nic cie nie drażni pod szyja. Nie czuje nawet ze mam zapiety kask a dosc dobrze go sciagam. Kumple z zapieciem mikrometrycznym mowia ze ich drażni i maja tak wyregulowane ze za luźno i w razie wypadku mozna zgubic kask.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Mam DD i na poczatku bardzo mnie #!$%@?ł. Potem nauczyłem się tego używać. Nie musisz całkowicie wyciagać paska z DD żeby założyć/zdjąć kask.

Trik polega na tym, że zakładając kask kciukami trzymasz pasek, potem ciągniesz za końcówkę paska w stronę w której jest zamontowana dłuższa część paska.

Aby zdjąć ciągniesz jedną ręką za malutki uchwyt na jednym z oczek w stronę mocowania krótszego paska (tego z oczkami) a drugą
  • Odpowiedz