Wpis z mikrobloga

Co powiecie na wyzwanie 100 potraw z polskich restauracji na 100 dni?
Zobaczę czy temat siądzie, ale moze będzie to przyczynek do fajnych dyskusji
#1 Sapporo Miso Ramen, czyli klasyk z prefektury Hokkaido. Można dostać w Ramen People w Krakowie.
Dla Polaków są to bardzo przyjemne smaki, ergo: fajny ramen na pierwszy raz. Najważniejsze w tym stylu jest... masło! Ramen jest dość słodki, ma dodatek świeżej, chrupiącej kukurydzy. Mój #niebieskipasek stwierdził, że w smaku jak zupka chińska tylko nie sztuczna - czyli dużo naturalnego umami. Dla mnie mistrz. Fantastyczne danie na kaca.
#100dnizszama #jedzenie
karusiasnk - Co powiecie na wyzwanie 100 potraw z polskich restauracji na 100 dni?
Zo...

źródło: comment_vLPTA29tqkr1aGlpwxc8joba3Snpi16a.jpg

Pobierz
  • 9
@Chrystus: mam taką prace, ze jem w restauracjach kilkanaście razy w tygodniu. Cała moja biblioteka w telefonie to jedzenie (to ja jestem ta irytująca osoba, która robi zdjęcia każdego obiadu) i mogę opisać tu najciekawsze opcje (np. to jak zjadłam nasienie dorsza). To moze być ciekawe
@efemera: największe miasta polski plus trochę z podróży. Najlepiej mam przejedzony oczywiście Kraków, ale dobrze znam tez Warszawę, Wrocław, Trójmiasto, nawet ok Poznań. Planuje pokazac tez Paryż, Berlin i Neapol