Wpis z mikrobloga

Mirki, poszukuje dla siebie auta... wybór padł na Audi A3 w wersji 8L lub 8P, znalazłem jedną sztuke w cenie 14 500 (do negocjacji). Byłem ogladnać (wiedzę mam znikoma jeżeli o te sprawy chodzi) i nie zauwazyłem niczego szczególnie niepokojącego jeżeli chodzi o pracę silnika czy też skrzyni biegów.

Auto posiada ślady użytkownia wewnętrzne, mocno wytarty ręczny i przełącznik świateł, podłokietnik do obszycia.
Delikatna rdza od strony kierowcy na dolnej krawędzi drzwi
Naloty rdzy na podwoziu - brak bombli
Przebieg: 261 tyś km
Silnik: Benzyna 1.6 MPI BGU
Pochodzenie: Krajowy

Rozważam wizytę w ASO i sprawdzenie auta - niestety koszt to troche - bo 800zl

Link do samochodu:

https://www.olx.pl/oferta/audi-a3-8p-CID5-IDv9KUy.html#c64545de66

#motoryzacja #auto #audi #kupujzwykopem
  • 58
@Lorenzo_von_Matterhorn: Generalnie chyba już nic. Moze od strony praktycznej to brzmi dziwnie, ale podobał mi się ten samochód od kiedy pierwszy raz miałem okazje go prowadzić, wizualnie tez jest dla mnie bardzo ładny. Mało jest takich aut, które mi się podobają.
@Kvothe: warto sprawdzić. Sprawdzaj wszystko i patrz na wszystko. Spasowanie, stan uszczelek itd. pozwoli ocenić bezwypadkość. Ślady na plastikach itp.
Przede wszystkim to kupować nie jeździj samemu, bo zawsze popłyniesz a każdą usterkę patrz przez pryzmat najgorszego scenariusza. 1 na 10 spraw skończy się błahostką, reszta to grube inwestowanie. I w PL zazwyczaj nikt nie sprzedaje w miarę dobrych aut, starych audi/bmw/mb to już w ogóle. Im auto szybsze tym mniejsze
@Kvothe: Jak kupowałem auto to też najpierw chciałem wziąć ze sobą mechanika, ale w końcu zdecydowałem się na motocontrolera. Sprawdzili to co mieli i okazało się, że autko, które miałem kupić miało walnięty licznik o prawie 100 tys...
Dla zainteresownych: SPrawdz-auto24.pl wykonał bardzo rzetelny przeglad, auto okazalo sie cale malowane (poza dachem) wymagalo sporo poprawek lakierniczych, mechanicznie bez zarzutu. Sprzedajacy byl gotow opuscic jedynie 500zl... auta nie kupiłem.

#motoryzacja