Wpis z mikrobloga

Drodzy koledzy i koleżanki, szukam laptopa z dobrą kartą sieciową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak już poważniej trochę - posiadam aktualnie leciwego Lenovo ideapad z500. Taki sprzęt do ogólnego użytku - głównie internet, Netflix, jakieś transmisje online, straming (YT na żywo, Twich) itp. Podłączyłem sobie teraz internet 1 Gb no i szukam sprzętu który pozwoliłby mi to w miarę fajnie wykorzystać (biorąc pod uwagę wcześniej opisane sposoby użytkowania). W aktualnym sprzęcie mam niestety kartę sieciową 100 Mb/s więc jest strasznie:/ Niby używam zewnętrznej karty WiFi no ale nie działa to zbyt stabilnie.
Czy jesteście w stanie polecić coś w dobrym stosunku cena / jakość? Zdaję sobie sprawę że do 1Gb coś ten laptop jednak w środku musi mieć.. No ale chyba jakiś gamingowy nie jest potrzebny? Patrzyłem na Legiona Y530 ale ja nie będę na tym sprzęcie grał. Może da się znaleźć coś tańszego, dobrze działającego?

#szukamlaptopa
#laptop
#pustulkowelaptopy
  • 5
@Tusiek89: Najpierw piszesz o 100 mb karcie sieciowej a potem o wifi. Najpierw zdecyduj się do czego dążysz. Jeśli masz zamiar korzystać tylko z WIFI to po pierwsze router i laptop z 5 Ghz, jeśli kabel to 100 mb karta starczy ci za świat, szczególnie do zastosowań o których piszesz. Ludzie mają jakieś przeświadczenie, że 100 mb/s to jakieś śmieszne prędkości, a tak naprawdę jest to kosmos którego nie jesteś w
@Siwariusz: Laptop ogranicza mnie do 100 Mb/s (kabel i WiFi) więc używam karty zewnętrznej (WiFi) szybszej, ale nie działa stabilnie. Jestem zdecydowany do czego dążę i jasno to opisałem wyżej. Ja wiem że późna godzina, ale trzeba czytać ze zrozumieniem:)

100Mb/s to nie jest kosmos i mi nie wystarcza. Wystarczy że odpalę Netflixa w 4k na dwóch urządzeniach, konsolę i jeszcze coś na laptopie sprawdzę i wszystko chrupie. Teraz mam już
@Gajwer2: dzieki za zestawienie, super sprawa. W moim aktualnym laptopie sterowniki karty nie pomoga, bo jej max to 1/10 mojego łącza - jak to się mówi: wyżej du*y nie podskoczy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Legion byl brany pod uwage jako calosciowo fajny sprzet, ale obawiam sie ze go nie wykorzystam w pelni. Dlatwgo szukam jakis troche moze tanszych rozwiazan. Dziekuje za pomoc.