Wpis z mikrobloga

Poziom betonu w mojej #pracbaza jest wręcz niepojęty. Ciągłe narzekanie, że nowi zarabiają tyle, co starzy to już norma, ale docinki w stronę "młodych" to już dla mnie przegięcie. Chłopak na niskim stanowisku zarabia tyle, co starszy specjalista i się z tym nie kryhe. W związku z tym, nie dają mu żyć.

  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przemek12309: to norma, babka która pracuje 20lat ma taki ból anusa ze zarabiamy tyle co ona ze ja piersole. A ze codziennie wola nas żeby jej pomóc przy komputerze, drukarce, ksero czy inne gówna to kij, tego nie widzi xD
  • Odpowiedz
@Przemek12309: Starszym ludziom troszeczkę ciężej zmienić pracę. dysproporcje w zarobkach na takim samym stanowisku są troszeczkę demotywujące. Sam w corpo pracuje i pomimo, że wykonujemy ten sam zakres obowiązków to zarobki mamy różne. Głównie wynika to z tego skąd ktoś przyszedł i ile wcześniej zarabiał. Przechodząc z innego działu możesz dostać ok 10-20% podwyżki. Jak przyjdziesz z ulicy możesz dostać dowolną kwotę. To mega głupie jest. Ja idąc do obecnego
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 188
@Przemek12309: zarząd macie zatem bardzo dobry. nie motywuje starszych do rozwoju a młodzi uważają się za c--j wie kogo bo zarabiają jak starsi. zarządowi to na rękę, bo ludźmi skłóconymi bardzo łatwo manipulować
  • Odpowiedz
@Iskaryota: może budzetowka? Faktycznie tak bylo, podstawe brutto mialem nawet wieksza niz 50latkowie, nadrabiali to dodatkiem stazowym. Wytrzymalem rok i odszedlem do "prywaciarza".
  • Odpowiedz
Chłopak na niskim stanowisku zarabia tyle, co starszy specjalista i się z tym nie kryhe


@Przemek12309: no to jednak troszkę chora sytuacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) co innego jak ktoś miałby zarabiać mniej z uwagi na wiek - ale jeśli nowicjusz zarabia tyle co specjalista to fajny tam macie kołchoz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nowi zarabiają tyle, co starzy to już norma


@Przemek12309: po trochu mają rację. Nowy nie powinien zarabiać tyle co stary, bo stary ma doświadczenie i przez to jest co do zasady wartościowszym pracownikiem.

Tyle, że zarzut nie powinien dotyczyć tego, że młody za dużo zarabia tylko tego, że stary zarabia zbyt mało.
  • Odpowiedz
kwestia premii i dodatków pkus wyrobionych nadgodzin, do tego specjaliści pracują 7-15, reszta czterobrygadówka plus chodzą w dodatkowe dni.


@Przemek12309: no to nie zarabiają tyle samo tylko pracują dużo więcej i nabijają kasę ¯\_(ツ)_/¯ może ci starzy nie są tego świadomi i pasowałoby im to powiedzieć? To by na pewno oczyściło atmosferę
  • Odpowiedz
@Przemek12309: a wez nic nie mow kiedys robiłem w markecie, przyszły święta i bony dla pracowników trzasku dup że jak ja moge dostać tyle samo co ludzie co robią tu od lat a ja raptem trzy miesiące nie zapomne nigdy. Jakby z własnej kieszeni się dla mnie zrzucali podręcznikowe nosacze XD
  • Odpowiedz
@Przemek12309: Taka sytuacja to często błąd w zarządzaniu firmą. Czasami względnie bezbolesny (jeśli o ludzi jest łatwo i szybko wdrażają się do obowiązków) a czasami kosztujący więcej niż oszczędności.
Sam tak odszedłem z firmy, bo wkurzało mnie, że nowi ludzie dostają tyle co ja a często więcej a robią dla firmy znacznie mniej jak ja. Chodzenie po podwyżki dawało albo jakieś śmieszne kwoty albo obietnice. Wkurzyłem się, rzuciłem papierami a
  • Odpowiedz