Wpis z mikrobloga

No to jest i BARSZCZ CZERWONY z pierogami z mięsem, z krakowskiej "ZALEWAJKI" na Kazimierzu. Cena (z głowy) chyba 13zł. Wywar esencjonalny, czuć grzyby, delikatnie kwaśny i słodki zarazem, (myślę, że jabłka byłyużyte) choć pierogi były lekko rozgotowane. Gdyby dodać śmietany i zabielić to, to mielibyśmy ciężki typowy barszcz jaki robi moja mama. Jeśli trafi tutaj jakiś obcokrajowiec - będzie miał jakieś pojęcie o naszym barszczu czerwonym . Jednak w sumie mało
ostry - nie pogardziłbym doprawić go świeżo mielonym pieprzem.
#jedzenie #kuchnia #gotowanie #krakow #jedzzwykopem
Pobierz ZarlokTV - No to jest i BARSZCZ CZERWONY z pierogami z mięsem, z krakowskiej "ZALEWAJ...
źródło: comment_PlUW35vkI1BAnVycCdxhlR3clZtSQTAS.jpg
  • 8
@kawiarnianypl: A byłem tam kiedyś dawno temu - mieli vintage wystrój :) A na wejściu sprzedawali niezłe drożdżówki w starym stylu, mocno wypieczone z serem, niezłe to było. Ale to w sumie z 8 lat temu jakoś byłem, może nawet i 9.
@kawiarnianypl: Akurat ani faworkow ani kremowek tam nie jadłem, tylko te bułeczki małe-mialy swój ciekawy odmienny charakter, ale słyszałem gdzieś, że jest wersja faworków ze smalcem, alba smażona w smalcu. Bo np pączki się smażyło kiedyś na smalcu. jadłem takie faworki na smalcu-b ciekawy efekt.