Wpis z mikrobloga

Jak zamawia się coś z #aliexpress #banggood czy ogólnie od Chińczyków to są jakieś płatne sposoby na to, żeby paczka dotarła szybciej? Coś ala priorytet?

Chciałbym, żeby rzecz którą mam na oku nie szła do mnie trzy tygodnie, tylko załóżmy tydzień. Mogę zaproponować majfrendowi że mu rzucę dodatkowy pieniądz za jakąś ekspresową przesyłkę?

#pytanie
  • 36
  • Odpowiedz
Jestem z Krakowa


@AST0N: czyli AC Katowice, oni lubią dawać VAT z deklaracji, ale nie ma pewności

że za towary o wartości 90 dolarów musiałbym zapłacić około 70zl VATu?


~75zł ale do tego opłaty 0-120zł
  • Odpowiedz
@Andczej: Okej :) Dzieki wielkie za poświęcony czas :) A są jakiekolwiek inne sposoby przyspieszenia dostawy? Może nie do trzech dni jak w przypadku DHL ale żeby było wczesniej niż w przeciągu trzech tygodni ;)

I ogólnie - w przypadku takiej większej paczki o której mówiłem (a nie pudełeczka wielkości telefonu) to za pomocą zwykłej przesyłki też jest zwiększone prawdopodobieństwo naliczenia VATu? Czy to działa tak bardziej „wyrywkowo”? Ogólnie zwykła
  • Odpowiedz
@AST0N: przysyłce pocztowej to loteria, choć zawsze im większe i cięższe to zawsze wszędzie większe szanse na opłaty

A są jakiekolwiek inne sposoby przyspieszenia dostawy?


FedEx, UPS, TNT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andczej: Czyli pewnie tak samo jak w przypadku DHL ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kurczę, mam teraz mętlik w bani :D Nie wiem za bardzo co robić. A te opłaty oprocz VATu o których wspominałeś od czego zależą? Bo jak mam czekać trzy tygodnie i zaplacic 75zl VATu albo 3 dni i zapłacić 75zl VATu to wiadomo, że wybierze się DHL. No chyba, że faktycznie doliczą jakieś
  • Odpowiedz
A te opłaty oprocz VATu o których wspominałeś od czego zależą?


@AST0N: od szczęścia

Bo jak mam czekać trzy tygodnie i zaplacic 75zl
  • Odpowiedz
@Andczej: Tzn bardziej chodziło mi też o to za co są te dodatkowe opłaty :)

A jak wyglada sprawa płacenia tego VATu? Wpłacam gdzieś na konto czy przy odbiorze paczki w domu wręczam kurierowi to sianko?
  • Odpowiedz
@Andczej: Wielkie dzięki Mireczku :) Naprawdę moje pytania mogą wyglądać w Twoich oczach śmiesznie ale nigdy nie miałem z tym styczności ;)

A te dodatkowe opłaty w DHL to maksymalnie 120zl czy mogą być wyższe? :)
  • Odpowiedz
@Andczej: rozumiem ;)

Czyli jeszcze reasumując dla potomnych (może ktoś będzie to przeglądał i będzie takim laikiem jak ja XD); zamówienie za 90 dolarów (około 340zl), paczka dość spora

- zwykła przesyłka to 3 tygodnie czekania, ze względu na rozmiar spora szansa na VAT + 18zl opłat. Łącznie to da około
  • Odpowiedz