Wpis z mikrobloga

Jak zamawia się coś z #aliexpress #banggood czy ogólnie od Chińczyków to są jakieś płatne sposoby na to, żeby paczka dotarła szybciej? Coś ala priorytet?

Chciałbym, żeby rzecz którą mam na oku nie szła do mnie trzy tygodnie, tylko załóżmy tydzień. Mogę zaproponować majfrendowi że mu rzucę dodatkowy pieniądz za jakąś ekspresową przesyłkę?

#pytanie
  • 36
  • Odpowiedz
@AST0N: zależy od towaru, wagi i sprzedawcy

na BG często DHL to Expedited Shipping ale nie zawsze, na GB masz opisane jako DHL, na ali też podpisane jako DHL

niestety DHL podnosi szanse na opłaty celne i ich opłaty dodatkowe
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej: Ale tak na oko jesteś w stanie powiedzieć ile MNIEJ-WIĘCEJ może coś takiego kosztować w przypadku przesyłki wielkości powiedzmy drukarki? :D Chodzi mi bardziej o to, czy to są dziesiątki, setki czy tysiące złotych :D
  • Odpowiedz
@AST0N: nie da się tego określić bo to chiny, czyli możesz mieć i za 100$ i za 0$ tzn w cenie przedmiotu
masz internet przecież to sobie przeglądnij ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przykładowo na GB przy np sluchawkach czy telefonach DHL to zazwyczaj około 10$

czemu podnosi szanse na opłaty celne?


bo na tym zarabiają
  • Odpowiedz
@Andczej: Tyle, że właśnie ja nie zamawiam z żadnej konkretnej strony tylko rozmawiam z majfrendem przez WhatsAppa xD Wiec nie mam za bardzo jak tego sprawdzić, a teraz chyba produkuje koszulki albo inne szmaty bo nie odpisuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czyli w skrócie: zamawiając przez DHL jest większa szansa, że ktoś otworzy moją pakę i powie „ooo panie, za to trzeba będzie jeszcze dopłacić”? xD
  • Odpowiedz
Tyle, że właśnie ja nie zamawiam z żadnej konkretnej strony tylko rozmawiam z majfrendem przez WhatsAppa


@AST0N: więc to już zależy tylko od tego jak dogada się z pośrednikami

Czyli w skrócie: zamawiając przez DHL jest większa szansa, że ktoś otworzy moją pakę i powie „ooo panie, za to trzeba będzie jeszcze dopłacić


tak, z tym że nikt nie będzie nic otwierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andczej: > tak, z tym że nikt nie będzie nic otwierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to?

Ogólnie teraz sobie czytam o co w tym chodzi ale nie do końca łapie. Jest napisane, że mogę zostać poproszony o pokazanie jakiś dokumentów. Szczerze mówiąc to zamawiałem z aliexpress tylko dwa razy w życiu i paczki przyszły po 3 tygodniach bez problemu.
  • Odpowiedz
@AST0N: jeśli będą chcieli to skontaktują się z tobą, poproszą o papiery (potwierdzenie co w środku, potwierdzenie płatności itd) i przesyłka dojdzie z opłatami lub nałożą opłaty z samej deklaracji celnej
  • Odpowiedz
@Andczej: No dobra, ale skoro rozmawiam z majfrendem przez whatsappa to co, mam im pokazać rozmowę czy co? xD

I w razie takiej kontroli celnej mogę spalić jana, że ja niczego nie zamawiałem itd?
  • Odpowiedz
@AST0N: no tak, jeśli będą chcieli wyślesz screen, ale pewniakiem jest wysłanie potwierdzenia zapłaty

I w razie takiej kontroli celnej mogę spalić jana, że ja niczego nie zamawiałem itd?


ale po co miałbyś to robić?
  • Odpowiedz
@Andczej: Żeby nie było jakiegoś przypału ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałem zakupić kilka przedmiotów dla siostry, wybrala sobie pare rzeczy i skontaktowałem się z majfrendem. Łącznie za jakieś 90 dolarów wyjdzie całość + ewentualnie ta kwota wysyłki. Ale jak ma być później jakiś skis, ze względu na to że młoda z moją pomocą kupiła pare ciuchów i gadżetów to #!$%@? taką zabawę xD

Napisałeś wczesniej, że nikt
  • Odpowiedz
To pewne, czy może się tak zdarzyć, że ją otworzą i zobaczą podroby słuchawek albo legginsów i pokrecą głową?


@AST0N: szanse małe ale są

odmowa przesyłki skończy się dla ciebie stratą kasy bo chińczyk jeśli odda to tylko część
  • Odpowiedz
@Andczej: Okej, rozumiem ;) A płacąc przez paypal nie ma przypadkiem jakiegoś cofnięcia transakcji? Ale to w sumie już inny temat.

Czyli ogólnie szanse na cło przy wyborze DHLu są bardzo duże, tak?
  • Odpowiedz
A płacąc przez paypal nie ma przypadkiem jakiegoś cofnięcia transakcji?


@AST0N: jest, ale chińczyk da im dowód na to że zrezygnowałeś z przesyłki

Czyli ogólnie szanse na cło przy wyborze DHLu są bardzo duże, tak?


cło w tym przypadku nie, VAT i opłaty już tak, dużo zależy od tego gdzie mieszkasz
  • Odpowiedz
@Andczej: Źle ująłem :D Jestem z Krakowa. Hmmm, to w sumie chyba już lepiej wybrać jakąś normalną przesyłkę. Bo dobrze liczę, że za towary o wartości 90 dolarów musiałbym zapłacić około 70zl VATu?
  • Odpowiedz