Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś wielki fan serii #assassinscreed ? Bo chciałbym podyskutować nad kierunkiem tej serii który został wybran przez twórców.

Spędziłem już z nowym asasynem 15 godzin, gra jest fantastyczna, wielka i obszerna w aktywności. Klimat tej wspaniały, ale póki co nie czuje się jakbym grał w asasyna, a jak już pojawiają się jakieś wątki "asasynowskie" (starożytni kosmici) to mnie gra trochę odrzuca i czuje że przez to gra dużo traci.
Twórcy zamiast stworzyć jakaś nową serie, wpychają na siłe elementy które w ogóle nie pasują do świata przedstawionego. To samo czułem w Black Flag, Origins jak i obecnej Odysei.
Nie uważacie że lepiej by było gdyby Odyseja opowiadała historie wojny peloponeskich, lepiej i dokładniej? A wątki fantasyczne zostałby całkowicie z gry wycięte?

Kolejny element który mi niesamowicie przeszkadza w odkrywaniu gry, to okropny grind... który bardziej pasuje do gier MMO niż do RPG dla pojedyńczego gracza. Ten grind sztucznie wydłuża czas gry, a co lepsze jeżeli chce się go przyspieszyć należy bawić się w dodatkowe wydawanie prawdziwych pieniedzy...

To co mi się najbardziej podoba w grze to bitwy morskie! I piękne widoki, klimat starożytnej grecji, dopracowany wygląd lokacji jaki i zbroi i broni, no i jak zwykle w serii AC świetna muzyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Głównie interesuje mnie co myślicie o tym żeby Ubisoft odciął się już od serii Assassin's Creed i stworzył nową serie gier historycznych, takich bardziej poprawnie historycznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#assassinscreed #odyssey #assassinscreedodyssey #gry #crpg #historia #ciekawostki #muzyka #ac
Wraniak - Jest tu jakiś wielki fan serii #assassinscreed ? Bo chciałbym podyskutować ...
  • 5
@Wraniak Grałem we wszystkie części od początku aż do orgins. Od początku podobało mi się zarówno to co się dzieje w animusie jak i to co jest pokazane we współczesności. Od 4 części dużo się zmieniło bo odpadł ten wątek współczesny co mi się nie podobało. Ale sama gra była świetna. Mimo błędów unity i syndycate podobało mi się. Natomiast sam orgins to już inny typ gry. Nie ma tego klimatu assassina.