Wpis z mikrobloga

Kupiłem nowy akumulator. Sprzedawca w sklepie doradził by go jeszcze pod prostownik dac. Podkładowalem go jeszcze z 4 h do fulla (prostownik mikroprocesorowy). Teraz zauważyłem że z elektrody minusowej wycieka woda (elektrolit) . To normalne czy reklamować ? Akumulatora jeszcze nie podłączałem w samochodzie. Stal sobie

#akumulator #motoryzacja #pytanie
  • 15
@Odczuwam_Dysonans: @Crow7422: @Zielony34: akumulator wymieniony od ręki. Jeszcze mokra elektroda była jak gościu go sprawdzał. Tego już nie będę lądował ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Marka to 4max z Intercars. W dziewczyny aucie mam taki i 2 lata smkga. Trafiłem na wadliwy teraz. Poprzednio leciałem na boschu silver plus i padł lekko po 2 latach i już więcej nie chcę markowych
Dużo sprzedaję 4max


@patrykRR: > 4maxa

@szklarnik: a mają chociaż te 70% wydajności z deklarowanych? Powiem szczerze, że miałem dwie Centry - 7 lat bezobsługowego korzystania. Teraz mam w aucie Exide na zlecenie Renault [Laguna 2005r] i podobno jest to aku od fabryki.

Ja w razie czego mam gościa w mieście, co zajmuje się sprzedażą używanych akumulatorów i taki 62\640 ogarnie mi za 140zł + roczna gwarancja na piśmie (