Wpis z mikrobloga

  • 201
Samochodowe ficzery - czyli czytajcie instrukcję obsługi swojego auta!

Domykanie szyb z pilota - koleżanka ma peugeota 308. Siedzę u niej z żoną ta nagle patrzy, że zaczyna padać deszcz. Szybko ubiera się i chce lecieć do samochodu, bo zostawiła niedomknięte szyby - syn jej wodę rozlał wewnątrz i miało się to tak suszyć. Pytam czy działa jej pilot mówi, że tak. Biorę, naciskam przycisk zamykania drzwi i trzymam kilka sekund, samochód zamigał światłami i wszystkie okna zamknęły się. Szok i niedowierzanie XD Bardzo wiele marek samochodów to ma.

Otwieranie okien z pilota - na pewno ma to sporo fordów. W upalny dzień naciskasz i trzymasz przycisk otwierania, wszystkie szyby jadą w dół, a ty wsiadasz do przewietrzonego auta.

Otwieranie okien z kluczyka - nieco słabszy ficzer, ale też spoko, wkładasz kluczyk do zamka drzwi, obrscasz w kierunku otwierania i trzymasz kilka sekund, wszystkie szyby jadą w dół. Ma to na pewno SEAT Leon 2.

Szukanie samochodu

W moim peżo 307 jak nacisnę przycisk zamykania przy zamkniętym samochodzie, to włączą się światła wewnątrz i zaczną migać kierunkowskazy. Spoko opcja na parkingach podziemnych.

W Lagunie 3 jest jeszcze lepiej miga wówczas światłami mijania i daje krótkotrwałe sygnały dźwiękowe.

Macie jeszcze jakieś inne ciekawe ficzery z innych aut?

#samochody #motoryzacja #mechanika #ciekawostki #protip #lifehack
pogop - Samochodowe ficzery - czyli czytajcie instrukcję obsługi swojego auta!

Dom...

źródło: comment_5N1neFONuaAlMWpePtNRnDOE7OsjBYJB.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@Gooma: Można tę funkcję włączać i wyłączać z poziomu menu na ekranie wewnątrz auta. Jak chcesz sprawdzić czy masz taką funkcję, to po numerze VIN możesz na ServiceBox Peugeot sprawdzić dokładnie wyposażenie. Albo jak nie chcesz zakładać tam konta to ja ci mogę sprawdzić. Samochód powinien mieć światła kierunkowe. Ja mam wersję Coupe, także może to nieco inaczej wyglądać.
DyG121 - @Gooma: Można tę funkcję włączać i wyłączać z poziomu menu na ekranie wewnąt...

źródło: comment_se7nTwGsrZW5IZmaxoCMnhv62987IAYh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@DyG121 to na bank nie mam bo to mechaniczne poruszanie reflektorem. To jest w xenonach a ja mam zwykle halogeny. Jakie masz radyjko w środku?
  • Odpowiedz
@pogop: otwierania i zamykania okien z pilota nie mialo chyba tylko jedno wzglednie nowe auto, ktorym jezdzilem i byl to chyba Focus mk3 w totalnej biedzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bidzej: klasyk, w taniej wersji wiele rzeczy nie ma, ale najczęściej wystarczy rzecz odblokować w komputerze po podłączeniu kompa do OBD. Najlepsze są jednak tempomaty w niektórych samochodach. Wyjmujesz zaślepkę, wkładasz dynks od tempomatu za 30 zł ze szrota i działa XD
  • Odpowiedz
@SzymonPL: Ty, nie pamiętam. Kiedyś chciałem kupić ten samochód, sporo o nim czytałem i pamiętam, że gdzieś wyczytałem, że to ma, a może coś pomyliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pogop: Saab 9-3 I generacji.
1) panel nightdrive skopiowany z samolotów, wygasza zegary oprócz prędkościomierza do 140, powyżej 130 doświetla resztę prędkościomierza.
2) kieszenie z przodu fotela wchodzące wgłąb fotela - dowiedziałem się o nich z forum, po...3 miesiącach jazdy autem. Nawet tajniacy w trakcie kontroli nie szukali tam.
3) dwukrotne przekręcenie kluczyka przy zamykaniu (lewo, powrót, lewo powrót) rygluje drzwi, że nie da się ich otworzyć nawet od środka
  • Odpowiedz
@pogop: Accord VIII gen ma otwieranie i zamykanie okien i szyberdachu z kluczyka. Naciśnięcie raz otwierania rozryglowuje tylko drzwi kierowcy, drugie naciśnięcie już wszystkie drzwi.
  • Odpowiedz
@pogop: nowsze fiaty mają to tzw. "follow home". Po zgaszeniu silnika trzeba mignąć długimi i zapalą się przednie światła na 30 sekund. Każde kolejne mignięcie dodaje 30 sekund (maksymalnie do 180 chyba).
Jeśli w Peugeocie po aktywacji zapłonu zapali się klucz na liczniku przebiegu (znak, że powinieneś zrobić przegląd) można go wyłączyć w prosty sposób: wyciągasz kluczyk ze stacyjki, przyciskasz i trzymasz guzik do resetowania licznika dziennego, wkładasz kluczyk i
  • Odpowiedz