Wpis z mikrobloga

Jak podłączyć poprawnie soundbar z tv, konsolą i pc, aby był dźwięk przestrzenny - surround?
Tv to Panasonic tx50ex700e, a soundbar Yamaha yas 306.
Podłączyłem belkę z tv kablem digital audio, konsole i pc HDMI do tv.
Dźwięk jest przez belkę, tylko że nie surround - dolby/DTS. Soundbar pokazuje, że to Dolby Pro Logic II.
W konsoli Xbox one s, przy ustawieniach dźwięku wyskakuje błąd i ciągle na HDMI stereo jest ustawiona.
W tv, w opcjach nie ma żadnych opcji dla złącza cyfrowe audio. Kodek pokazuje tylko dla HDMI i jest albo pcm lub bitstream. Nie ma opcji dolby/DTS.
Próbowałem na filmie z pc, czy przez blu-ray konsoli, efektu brak.
Co robię źle? W każdym poradniku są wzmianki aby ustawić w opcjach tv na złącze digital audio. U Panasonica tylko w instrukcji jest taka opcja.
#audio #audioboners #soundbar
  • 19
@anthoris: ze smutkiem przyznam że to jest ten dzień kiedy gównorada bordo jest prawdziwa, a @Leniek wykorzystał limit dzienny już o 9 rano ( ͡° ʖ̯ ͡°) dużo więcej się nie da zrobic, upewnij się że nigdzie nie ma pcm bo to jest 2.0 i że TV się dogadał z belką odnośnie kodeka. Ewentualnie spróbuj zamienić kabel - nie wiem czy to optyk czy coaxial, bo oba
@Crea źródło jest w 5.1 Konsoli nie mogę przedstawić w ten tryb, bo niby odbiornik (tv) nie obsługuje. Próbowałem na filmie blu-ray. @alienv ale jak mam zobaczyć możliwość belki jak nie chce przejść w DD? Pomieszczenie małe. Podłączyłem belkę pod 4 letni LG tv, przez digital audio. W opcjach tv ustawiłem złącze optyczne, a format dd. Belka przeszła w dd. WOW nie ma, ale wrażenia pozytywne. Niestety nie po to zakupiłem Yamahę
@anthoris: mój 4letni samsung dogaduje się z tą yamahą, w zasadzie chyba wina tv, ewentualnie możesz spróbować bezpośrednio podpiąć konsole optykiem z belką. bo jest spora szansa ze kolejna belka może mieć podobny problem, chyba ze odpuścisz surround.
@Crea: tak jest podłączone, bo belka nie ma hdmi. W opcja tv panasonic nawet nie ma opcji na zmianę na optyka, wyszystko audio po hdmi. Porażka. Najgorzej, że w instrukcji jest możliwość zmiany, jednak w samym w tv już tego nie ma.
@alienv: Stary LG się dogadał bezproblemowo, a Panasonic tylko po hdmi chciałby się dogadywać.
@alienv: Padłem. Zgrałem film na usb i podłączyłem pod tv. Film w audio DTS.

format dźwięku jest nieobsługiwany

Popatrzyłem różne próbki dd przez usb i jest ok, ale skoro główny powód kupna belki nie działa to nara.
@alienv: nie, polepszenie jakości dźwięku. Konsola działa już na dd. Muszę przyznać, że różnica jest ogromna. Dźwięk jest pełniejszy, ma głębię. Film uruchomiłem przez konsolę. Zostałoby sprawdzić jak z tvbox będzie współpracować. 30 dni na zwrot mam. Obejrzałem 30 min filmu i ciężko będzie z powrotem przestawić się na głośniki z tv. Fajny jest również musiccast. Bez uruchamiania tv i muzyka też brzmi nieźle.
@anthoris: No to dobrze, bo gdyby tak było zdecydowanie odradzałbym belkę. Sam właśnie z tego powodu kupiłem swoją, do tego zupełny brak miejsca na jakiekolwiek kolumny. Właśnie przez musiccast wybrałem 306 zamiast 207, a odpalanie na próbe dźwięku z głośników tv to smutne przeżycie. Kontrola belki przez aplikacje tez jest przyjemna, do tego można pobawić się predefiniowanym equalizerem (pilotem nie wiem jak to się odbywa). Potestuj trochę zanim odeślesz bo mimo
@alienv tak właśnie chyba zrobię, zostanie na weekend. Mam tylko problem sparowania belki z pc po bt. Telefon elegancko się połączył, a laptop wykrył belkę ale nie paruje, w dodatku wykrył jako inne urządzenie a nie jako głośnik.
W bf1 na belce słuchać strzał, gdzie na tv była patelnia. To zrobiło na mnie wrażenie większe niż testowane filmy. Mogę porównać ze słuchawkami od superlux.
@anthoris: Te przestrzenne granie z soundbara jest bardzo sztuczne, ja osobiście jak używałem to wolałem zwykły tryb. No i u mnie to było po prostu na pilocie.