Wpis z mikrobloga

@elzevir: tak z ciekawosci jaki jest ksozt blixniak vs normalny domek?

also tam na brylantowej czy jak te ulcie sie nazywają wiem że budują blixniaki
  • Odpowiedz
@mroz3: Blizniaki 400+ (130m2 / 500m2 działka)
Wolnostojący, działka minimum 1000m2 (tak gmina sobie zażyczyła) + dom o podobnej kubaturze, to ok 550-600k

Ciężko o precyzyjną odpowiedź bo ceny materiałów i robocizny to pieprzony żart :D Bitcoin jest bardziej stabilny :D
  • Odpowiedz
@elzevir: Byłęm na etapie kupna domu w Nadolicach wielkich, ale i Dobrzykowice rozważałem.

Na pewno w Dobrzykowicach jest kłopot ze smrodem, szczególnie w letni ciepły wieczór, no i korki, jeśli pracujesz we Wrocławiu, ale to już standard wszędzie.
  • Odpowiedz
@elzevir: znajomy tam mieszka, w sumie jest zadowolony ze sie wyprowadzil z wroclawia.
Ale on do pracy jezdzi do dlugoleki wiec omija korki. Gorzej z jego zona, ktora tkwi w korkach na wojnowie i raczej tam korki beda zawsze, jest za wasko jak na taka ilosc aut.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: U mnie ostatecznie, zdecydowała żona, która stwierdziła, że umrze tam z nudy :-p no i korki w kierunku wrocławia.

Póki nie będzie wschodniej obwodnicy zarówno do bielana jak i w przeciwnym kierunku to nie jest tam zbyt ciekawie.
  • Odpowiedz
@elzevira prędzej czy później ta obwodnica powstanie, bo to jest jakiś żart co się tam odpieprza, więc jeśli kupisz gdzieś licząc na dobry dojazd dzięki obwodnicy, to co najwyżej kilka lat będziesz musiał się przemęczyć.

W samym Wrocku też dosyć często można znaleźć większe mieszkania tylko z antresolą, więc w zależności od skosów można dostać nawet 30-40 m^2 do bazowego metrażu i wychodzisz koło 400-500k. Niestety bliźniaki domki, to już większy wydatek
  • Odpowiedz
@TrueGrey: no właśnie mam znajomych w Obornikach Śląskich oraz Wilczynie - bardzo chwalą sobie S5 :) Musiałbym popatrzeć na tamte rejony, bo nie ukrywam, że na razie skupiłem się na Dobrzykowicach, Nadolicach, Piecowicach etc, czyli Wschodnia strona.

Chyba, że może Ty znasz jakieś ciekawe inwestycje w tamtych okolicach? :)
  • Odpowiedz
@elzevir ja kilka lat temu kupowałem, więc wypadłem trochę z obiegu. Teraz bardziej jak znajomych słucham, to Północ wypada dobrze, kumpel kupował od osoby prywatnej pod Trzebnica dom i jest zadowolony. Trochę osób też dojeżdza z Smolca i sobie chwalą, choć tutaj wydaje mi się nie jest tak różowo. Sam pewnie jak bym teraz chciał dom, to bym kombinował w miarę blisko z dobrym dojazdem do obwodnicy albo własnie koło S5.
  • Odpowiedz
@elzevir: ja po prostu tamtędy często przejeżdżam, to i zapach Dobrzykowic mi nie obcy. Wujas mieszka wiochę za i sobie chwali, ale dojazdy #!$%@?. Kumpel się pobudował ostatnia w prawo przed rondem w Łanach i też zadowolony, ale dojazdy i komary (obok jakaś Natura2000 to miasto nie może pryskać).

ja, jako zatwardziały użytkownik AOW (bo w tym mieście się #!$%@? nie da inaczej), polecam jak już koledzy wyżej wspomnieli okolice S5
  • Odpowiedz