Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pytanie
Przez 19 lat swojego życia mieszkałem w Bielsku Podlaskim. Jestem rodowitym podlaszukiem i mówię z akcentem, ale nie slidzikuję, bo to białostocka moda.

Ten post wysyłam jadąc pociągiem do miasta w którym będę studiować, a wybrałem:


Byłem już kilka razy, ale załatwić formalności, teraz wprowadzam się do akademika ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A teraz powiedzcie dla mnie: jak ślązaki traktują podlaszuków, czy jest szansa że wezmą mnie za gorola, czy za hanysa, czy osoby przyjezdne nadal mają przerąbane u lokalsów? Jak to jest z kibolami, gdyby ktoś pytał to mówić, że jakiemu klubowi się kibicuje? Czym ciekawym i ambitnym polecacie się zająć tutaj? Gdzie spędzać wolny czas? Gdzie jest blisko jakiś fajny większy teren zielony? Bo do gór planuje się raz w miesiącu wyrwać. Jak z dziewczętami, przeważa postawa wyżej srać niż dupę mieć, czy są też normalne? I czy nie jest to mezalians dla ślązaczek zadawać się z chłopakiem ze wschodu Polski, bo nie wiem, Hansy z Niemiec są wyżej punktowani? Jbc to ja i tak ne gawarit pa ruski. Weźcie napiszcie kilka słów dla otuchy, bo nie powiem, trochę się pietram, a pociąg coraz dalej od #podlasie


#katowice #gliwice #bytom #chorzow #slask

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#pytanie
Przez 19 lat swojego życi...

źródło: comment_52GKMbiRgnzXMpemTGiLouBeYZ3JW931.gif

Pobierz
  • 37
@AnonimoweMirkoWyznania: noooo

jak przyjdziesz pierwszego dnia to dostaniesz litra i kilof.
To taki test, więc uważaj!
Jeżeli weźmiesz kilof to trafisz do kopalni i będziesz pracował 8 godzin w 7 dni w 14 godzin jeden miesiąc, rok w rok( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wyzerujesz półl itra i będziesz w stanie wypowiedzieć "Dyptuat jak psu miska, #!$%@?ć sosnowiec" to zostaniesz działaczem związkowym!
Jak nie podołasz powyższemu testowi to
@AnonimoweMirkoWyznania: przyjechałem do Gliwic ponad 5 lat temu i uważam to za świetną decyzję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do "klubów" to faktycznie od dzielnicy zależy, centrum to Piast, ale mnie nigdy nikt nie pytał ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ogólnie to tu dość duży misz-masz ludzi, ale są spoko. Dziewczyny ładne i dużo normalnych (ʘʘ)
@AnonimoweMirkoWyznania:
Zależy gdzie będziesz mieszkał i czy polibuda w katowicach czy w gliwicach
Wszystko co poniżej dotyczy sie Katowic i okolic

Jeżeli chodzi o spędzanie czasu to:
Na zielono - Park śląski, 3stawy (lotnisko Muchowiec)
Imprezy - zależy jakiej muzyki słuchasz ale najpopularniejsze kluby w Katowicach to Energy2000, pomarańcza, spiż,
taka ulica z barami na której można się napić za pół darmo i spotkać się z znajomymi to Mariacka.

W ogole
@AnonimoweMirkoWyznania: Z klubami się nie baw, bo #!$%@? murowany na Śląsku możesz na jednym roku spotkać kibiców 6 klubów, które się wzajemnie nienawidzą.Na Polibudzie w Gliwicach małą zostało z rodowitej śląskości więc to rejony przyjazne gorolom, którym jesteś ;).Ludzi z Podlasia traktuje się tu swojsko bo słyną z tego, że lubią dużo wypić.Gorzej jakbyś był z Warszawy ;).