Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć budżetowo monitorować działkę. Myślałem w pierwszej kolejności o kamerce Yi Outdoor, ale brak opcji spięcia w przyszłości z rejestratorem mnie zniechęcił. Znalazłem kamery, które mieszczą się w moim budżecie:
Dahua HDBW1320EP(kopułka) oraz Dahua HFW1320SP (tuba)

Kamera ma wisieć na wysokości 5m i być skierowana na punkt na drodze(kąt około 25 stopni) oddalony o 15m. Zależy mi na możliwości rozpoznania twarzy i odczytania tablic. Plac jest dodatkowo oświetlony halogenem.

Do tego chcę kupić router z agregacją pasma i myślałem o Huawei B525 ale będzie pracował w nieogrzewanym pomieszczeniu i boję się trochę że padnie przy większych mrozach.

Co sądzicie o takim zestawie?
#monitoring #kamery #pytaniedoeksperta
  • 14
@DrFly jeżeli chcesz w kadrze mieć tylko wybrany punkt lepiej kup coś z węższym obiektywem. Co do modemu. Taniej jest kupić używany e3372 plus jakiś router np nexx wt3020 do niego gargoyle. Mam taki zestaw na działce. Dziala 2 lata bez przerwy i nie miałem problemów
@aliosza: Dzięki za poradę zwłaszcza odnośnie routera bo to największy koszt(mam jakiś usb huawei z playa). Preferuję szerszy kadr bo na razie będzie to jedna kamerka skitrana na drzewie, a później będę myślał o rozbudowie o kolejne. Zastanawiam się jeszcze nad zdalnym wyzwalaniem alarmu i zdalnym włączeniem ogrzewania(grzejnik elektryczny olejowy).
@DrFly: jeżeli cchodzi o podgrzewanie urządzeń to nie ma potrzeby, oby miejsce w którym będą stały było suche.
Przy -20 na zew i -15 wew dysk w rejestratorze miał +14 stopni. Co ma wyzwalać alarm? ręcznie chcesz coś włączać?
@aliosza:
Ogrzewanie chce załączać przed przyjazdem w chłodniejsze dni, żeby mieć komfort cieplny. Myślałem o sonoffbo mam dwa takie włączniki. Alarm chciałbym wyzwalać ręcznie kiedy np. na kamerze będę widział patologie w akcji, a nie będę miał możliwości szybkiego dojazdu.
HDBW1320EP


@DrFly: co do kamery, polecam coś po przewodzie, dorzucisz kolejne wifi kamery i router może nie wyrabiać się z przepustowością, i tak musisz do kamery podąć zasilanie, więc może od razu skrętkę UTP kat 5a.

ten nexx który poleciłem ma taki sobie zasięg wifi, nie wiem jakie masz tam odległości, ale jeżeli koniecznie musi być po wifi to może coś z zewnętrznymi antenami gniazdem USB i możliwością podłączenia modemu po
@aliosza: Ten modem to jest jakiś stary paździoch na usb czarno-fioletowy z napisem play. Niestety nie mogę go teraz znaleźć, ale jak znajdę to dam ci model to ew. powiesz mi czy coś warty. Kamerę chciałbym podpiąć po kablu na skrętce włącznie z zasilaniem. Odległość w lini prostej około 16m od routera i jedna ściana.
B593 jest w dobrej cenie co sądzisz o tym do tej kamery?


@DrFly: powinien być OK wszystko zależy od zasięgu sieci w miejscu gdzie masz działkę, nie miałem tego modelu w rękach i niewiele mogę powiedzieć.
jeżeli kamera po kablu, to lepiej szukaj coś bez modułu wifi - będzie taniej, lub w tej samej cenie z lepszym podświetleniem nocnym.