Wpis z mikrobloga

Przejrzałem większość światowych mainstreamowych mediów i całkowita cisza nt. mś w siatkówce. Większość sportowych portali bez jakiejkolwiek notki o zwycięstwie Polski. Szkoda.
Wydaje mi się że jesteśmy troche odcięci w tym sukcesie od globalnego nurtu sportowego. Z drugiej jednak strony u nas nic nie mówi się o Ryder Cup w golfie, a anglosaskie media totalnie tym żyją.
Wniosek jest troche smutny - patrząc globalnie, ten wielki sukces prawie w ogóle nie ma pozytywnego wpływu na promocję polskiego sportu zagranicą.
#siatkowka
  • 5
@rafgg: No właśnie wyróżniłbym jeszcze kilka innych sportów, które mają solidne globalne zainteresowanie:
- Piłka nożna ofc
- Koszykówka
- F1
- Tenis
- Kolarstwo
- Narciarstwo alpejskie
- Golf
- Hokej na lodzie
- Rugby
@watchtek: F1, golf czy hokej to troche po za naszym zasiegiem bo nie ma infrastruktury natomiast dziwi fakt, ze koszykowka sie nie przyjela w naszym kraju.Wg mnie jest duzo ciekawsza i emocjonujaca niz siatkowka.Byc moze gdyby sponsorzy (np. plus ktory jest z siatkowka dobre 20lat) poszli w koszykowke to moze w innym miejscu byc dzis byla.
@wiem_wszystko: Kolego, ja wiem że w hokej na trawie gra sie np. w Pakistanie czy Indiach, ale tu nie chodzi o ilość osób grających/obserwujących dany sport ale o medialny produkt (jedno powinno łączyć się z drugim ale ten przykład potwierdza, że nie jest to wymóg). Z drugiej strony, NHL na pewno ogląda więcej ludzi niż mś w hokeju na trawie.