Wpis z mikrobloga

Gdzie i jak można poznać jakichś ludzi będąc przegrywem, introwertykiem, który nie potrafi się do nikogo odezwać?

Nie mam i nigdy nie miałem żadnych kolegów, ani dziewczyny więc znajomi znajomych odpadają. Wyjście do klubu, na jakiś koncert odpada bo nawet po alkoholu nie potrafię do nikogo zagadać. Bieganie, jazda na rowerze i ogólnie wychodzenie z domu też nic nie daje. Nawet jeśli jestem w tłumie ludzi to i tak stoję tam sam, z nikim nie rozmawiam i zastanawiam się co ja tu robię.

Chciałbym umieć zagadywać do różowych albo przynajmniej znaleźć kolegów, z którymi mógłbym chodzić na piwo jak normiki. Jak nauczyć się "dobrej gadki", rozmowy z ludźmi i ogólnie social skilla?



#przegryw #introwertycy #stulejacontent #tfwnogf #depresja
  • 19
  • Odpowiedz
@gien: Na przykład w jakim? Codziennie o tej samej porze jeżdżę tym samym autobusem 20 km. Poza tym siedzę w szkole, ale tam jedyne moje rozmowy to udzielanie porad bo w technikum informatycznym nikt nie zna się na podstawach informatyki...

@Strudzio: Niestety trochę inny koniec Polski.
  • Odpowiedz
@gien: Znam, ale tak, jak napisałem - Rozmawiamy tylko jak ktoś ma jakiś problem z kodem, komputerem czy czymkolwiek. W wakacje nikt nawet nie napisał ani ja nie napisałem.
  • Odpowiedz
@Eigerstand: Skoro jesteś w informatycznym, to przynajmniej będziesz programistą15k. Kasa uśmierzy ból istnienia.
W sumie to całe życie zachowuję się tak, jak to opisujesz i jestem pewien, że tego nie da się tak naprawdę zmienić. Zmuszanie się i udawanie to dupa a nie zmiana.
  • Odpowiedz
  • 0
@Eigerstand polecam poszukać jakiejś knajpy gdzie grają w planszówki albo grupy ludzi grających w domu. Spędzasz czas z ludźmi, trochę gadacie, ale tylko takie krótkie rozmowy bo cały czas ktoś musi rozegrać swoją turę, a i zawsze można zmienić temat albo po prostu zagadać na temat innych gier albo zasad tej w którą sie gra.
  • Odpowiedz