Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektryka
Mam domofon - stacja podłączona z monitorem skrętką cat 5e gdzie wymagane są 4 żyły (zasilanie + i -, dźwięk i obraz).

Dla uzyskania najlepszego sygnału video lepiej będzie puścić go normalnie parą czyli zwiększyć przekrój czy jedną żyłą a drugą do masy?
Coś to zmieni? Tak samo z sygnałem audio.
Ułożenie par przewodów skrętce ma jakiś wpływ?
Odległość około 10m i rezystancja pojedynczej żyły to 1 om.
Sygnał analogowy o rozdzielczości 420 linii odpowiada mniej więcej rozdzielczości 360p?

Pozdro
  • 6
@Mirkomil: znaczy się teraz połączyłem żyły parami żeby zwiększyć ich przekrój (szczególnie chodzi o zasilanie), oprócz sygnału video który puściłem po jednej żyle a drugą podłączyłem do masy.
Jakość video jest słaba i zastanawiam się czy to wina po prostu kamery (chiński domofon, stąd pytanie o rozdzielczość 420 linii) czy może złego połączenia.

@dktr: czyli jak rozumiem - ułożenie sygnału video do np. audio w skrętce (tzn. parami obok siebie
@marek22: tak, poza tym ze są zakręcone jeszcze względem siebie jakby - no rozbierz to zobaczysz :D jak to podłączyć? Możesz dać audio na np pomarańczowy, ekran na pomarańczowo-biały, obraz na niebieski, ekran na niebiesko-biały. Reszta obojętnie, przy 10m nie ma to wielkiego znaczenia jak koledzy wspomnieli