Wpis z mikrobloga

@RandomowyMetal: oczywiscie ze tak bylo. Tymbardziej ze transmisja mszy swietej to nic innego jak pasza dla katolikow. Na zasadzie: "no niby prawda ze paliwo podrozalo, ale zobacz halina < wstaw nazwe partii > przynajmniej bogobojni"

  • Odpowiedz
@Miglancu: Nie żeby coś ale ani PiSu nie lubię, ani też kościoła bo w za dużo rzeczy się wpierniczają.
Ale bądźmy kurna poważni l, msza w publicznej tv to ewentualnie bekazpolski a nie z danej partii, bo żadna nawet nie kiwneła palcem by zmienić ten stan rzeczy.
  • Odpowiedz
mnie ogólnie rozbraja idea transmitowania mszy. Przecież oprócz czytań i homilii tam się wszystko powtarza. Ludzie na mszy są znudzeni tym rytuałem, a co dopiero ci, co siedzą przed telewizorem.


@utopjec: Są ludzie starsi i niedołężni, którzy nie wychodzą z domu nie mogą się poruszać a tym samym uczestniczyć w mszy. Ksiądz takim udzieli komunii świętej w domu ale nie będzie dla kazdego odprawaiał 40 minutowej mszy. Dlatego transmituje się
  • Odpowiedz
@qwertty321: Zdziwisz się, ale właśnie płacą, więcej podatków zapewne niż Twoi tęczowi kombinatorzy. I skoro chcą mieć mszę, to mają, jest popyt jest podaż. Nigdy tak nie ma, że jakiś program podoba się wszystkim, więc gdzie ty widzisz problem, człowieku o małym rozumku?
  • Odpowiedz
Beka z lewactwa które nie pamięta że mszę są od 20lat niezależnie od partii rządzącej.


@stoprocent: jak dobrze pamiętam to rzygali hasłem "dobra zmiana", a nie "więcej tego samego szamba". Fakt, że tylko dureń by to łyknął, ale argument "a bo tak już było" jest jeszcze głupszy.
  • Odpowiedz