Wpis z mikrobloga

@harakiri888: Wlasnie mi udowodniles ze chyba za stary jestem na ten portal ( ͡° ʖ̯ ͡°). Co to #!$%@? jest FODMAP? Jezeli #!$%@? 3000 kcal a masz zero kaloryczne na 2600 kcal to bedziesz tyc w jaki sposob to zalezy czy masz pozytywny bilans azotowy (czyli wystarczajaco duzo bialka) i czy cwiczysz bo jezeli nic nie robisz to systematycznie zalejesz sie tluszczem. Nie chcialem Ci dowalic
  • Odpowiedz
@harakiri888: ogólnie można bo sam teraz jestem na 3.5k+ tylko ze nienjest to wydaje mi sie zdrowe bo mam caly czas wzdecia. Ja akurat nie mam jakiegos kiepskiego stanu po prostu zapalenie jelita grubego no ale jak czasami mnie dopadnie to ciężko z kibla wylezc.... osobiscie stosuje jak najwiecej mnuejszych posilkow zeby bardzo tak nie forsowac jelit. No i proponowałbym czeste minicuty.
  • Odpowiedz
@johnmorra: dziekuje Ci za wytlumaczenie, jezeli nie bede zybt upierdliwy jako stary czlowiek i morze to co to #!$%@? ma wspolnego z liczeniem kalorii ?? w sumie to pytanie do @harakiri888 powinien mi to wytlumaczyc ale widze ze sie nie chce. Ludzie uzywacie tony angielskich skrotow ( ja akurat angielski znam nawet niemiecki - problem w tym ze to z angielskim niema nic wspolnego) i skrotow myslowych. Jezeli nie
  • Odpowiedz
@Megawitaminoza Myślę ze on sam chyba do końca nie wie co napisal ;) Polskiego określenia nie ma na ta "diete" stworzył ja jakiś chyba Australijczyk i tak się już przyjęło.

Zasada jest tylko taka ze nie można po prostu spożywać produktów jak np. czosnek, cebula, ziemniaki i ogolnie sporo węgli.... dlatego dobrym wyjsciem jest np. Dla takiej osoby dieta paleo czyli powiedzmy tłuszczowka. No ale na niej to ciezko robic mase
  • Odpowiedz
@johnmorra: Ratuejsz moja wiare w ludzi gosciu. Dzieki wielkie za wyltumaczenie i z tego co przeczytalem to wniskuje ze jest to bardzo #!$%@? doleglowosc wiec mam nadzieje ze dobry duch Masy Miesniowej i Porzadnego Tricepsa bedzie nad Toba czowac! Z Fartem ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ratuejsz moja wiare w ludzi gosciu


@Megawitaminoza: a Ty moją niszczysz. Człowiek dodał tag #fodmap, by dostać odpowiedź od ludzi którzy wiedzą co to jest, a wpada jakaś zielonka która woli truć dupę zamiast wpisać "fodmap" w google (i w 15 sekund wiesz co to jest i nie zawracasz gitary).

Nie rozumiesz, nie wiesz o co chodzi - znaczy to mniej więcej tyle, że nie jesteś w
  • Odpowiedz
@Megawitaminoza: tak jak @MrGalosh napisał:

Człowiek dodał tag #fodmap, by dostać odpowiedź od ludzi którzy wiedzą co to jest, a wpada jakaś zielonka która woli truć dupę zamiast wpisać "fodmap" w google (i w 15 sekund wiesz co to jest i nie zawracasz gitary).


Dieta FODMAP implikuje to, że ktoś ma problem z jelitami. Jest ona podstawą w takiej sprawie, dlatego jak ktoś ma
  • Odpowiedz
@harakiri888 ale jakbyś trochę poczytał to byś wiedział ze każdy ma inne objawy i każdy na co innego źle reaguje.

Jeden nie wyjdzie z kibla po nadwyzce kalorycznej a drugi ma tylko gazy. Dlatego musisz sam spróbować jak to na ciebie działa. Zacznij od 0 kalorycznego ktore sobie mozesz obliczyć kalkulatorem online i dodawaj po 100kcal tygodniowo. Jak bedzie waga rozsla i bedziesz sie dobrze czul to spoko. Jak nie, to
  • Odpowiedz