Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie o #rodo jak to jest ze zrobieniem konferencji dla grupy osób płatnej od 0zł bo może być darmowa do 300-500zł (zależy liczby noclegów) ? Może być nawet 300-400 osób, jakiś pomysł jak ogarnąć? Wcześniej był tylko formularz rejestracyjny i numer konta, to wystarczyło, a obecnie? Jak to ogarnąć najtaniej? Może ktoś gdzieś skierować? o konferencji będzie w mediach, więc można się dogadać też na reklamę.
#rodo #programowanie #serwery #webdev #dev #zlecenie #damzlecenie #webdev #mysql #marketing #biznes
  • 17
@AlezPanieMecenasie: wydarzenie bezpłatne dla większości, generalnie non profit, nie robi tego żadna firma! wcześniej taki zlot po prostu się robiło, a dzisiaj trzeba jak rozumiem iść do prawnika? nikt za jakaś kwotę tego nie ogarnie?
@Verbatino: ile trzeba zabulić za sprawy związane z #rodo i komu żeby w obecnych czasach zrobić sobie zlot ludzi, tak jak kiedyś robiło się to po prostu za darmo... a dzisiaj jak się okaże że mam płacić prawnikowi grube tysiące za konsultacje i tworzyć papierologię to szkoda sensu w ogóle cokolwiek organizować.
@Verbatino To nie moje definicje a definicja wynikająca z przepisów. Naprawdę nie mam zamiaru nikogo douczać. Porostu nie wypowiadaj się w temacie o którym nie masz pojęcia.
@Lipcow3: Dzięki. Dowiodłeś właśnie, że rzeczywiście jesteś jednym z tych "specjalistów ds RODO", którzy naczytali się bajek a samego rozporządzenia już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

„Administrator” oznacza osobę fizyczną lub prawną, organ publiczny, jednostkę lub inny podmiot, który samodzielnie lub wspólnie z innymi ustala cele i sposoby przetwarzania danych osobowych; jeżeli cele i sposoby takiego przetwarzania są określone w prawie Unii lub w prawie państwa członkowskiego,
@Verbatino:

status ADO


Jak sam zauważyłeś to definicja Administratora a nie Administratora Danych Osobowych którego skrótu (ADO) użyłeś.

Nie musisz nikomu płacić. Sam możesz być administratorem danych osobowych.


Dalej nie rozumiesz, że to, kto jest Administratorem wyznacza definicja z rozporządzenia a nie czyjś wybór? A Ty piszesz do gościa, że Sam możesz być Administratorem. Administratorem się jest albo nie a nie kiedy się chce (sam możesz, nie musisz nikomu płacić).

Jest
@Lipcow3: Krótko: Organizację konferencji można zlecić. W takim przypadku zlecający nie ma nic do kwestii ochrony danych osobowych, a nawet jeśli by chciał mieć (np. w celu przetwarzania / statystyki) to wystarczy by organizator udzielił mu upoważnienia do przetwarzania danych.
W związku z powyższym ma się wybór.
@Verbatino:

Kolega chciał płacić za:

płacić prawnikowi grube tysiące za konsultacje i tworzyć papierologię


Więc przyjąłem, że mówi o zapłacie za przygotowanie tego od strony RODO, a nie za zlecenie organizacji konferencji komuś innemu.
Twój tekst, że

Nie musisz nikomu płacić. Sam możesz być administratorem danych osobowych.


Też nie wskazywał, że masz na myśli zlecenie komuś organizacji konferencji, a raczej w tym przypadku, że nie musisz nikomu tego zlecać tylko sam