Wpis z mikrobloga

@Shishu: Nie wiem czy będziesz znał odpowiedź, ale jest możliwość napisania do kolei (co sam zrobiłem) propozycji dotyczących preferowanych godzin odjazdów pociągów ze swojej stacji. Czy wiesz może, czy oni to w ogóle czytają, czy jeśli wiele osób by napisało przykładowo, że chcą pociąg o 15 to oni wzięliby to pod uwagę? Dzięki za odpowiedź
@En1u: ja Ci odpowiem, mimo że nie jestem @Shishu.

Organizatorzy przewozów prowadzą co roku obowiązkowo konsultacje społeczne w sprawie rozkładu jazdy na kolejny rok. W przypadku PKP InterCity robi to spółka. W przypadku połączeń regionalnych robią to organizatorzy przewozów - samorządy wojewódzkie, które płacom firmom kolejowym za jeżdżenie.

Dzieje się to zwykle w okolicach lutego, dotyczy rozkładów, które wchodzą w życie od grudnia. Dokładnej daty musisz wypatrywać albo na stronach
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Shishu: Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na to żeby zrobić aplikacje do biletów na telefony która podawała by na jakim peronie i o której będzie twój pociąg oraz gdzie spotyka się z tym na który masz przesiadkę, ile potrwa podróż itp. Przecież kierownicy pociągów mają te dane w swoich systemach to czemu nie udostępnić tego pasażerom? Mam tu na myśli głównie intercity bo wiadomo że jak na jakimś regio jeździ kibel
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Caarolin: Nie mogę. Znajdź mi tam gdzie na centralnym w WWA podjeżdża pociąg do np. Katowic, na który masz 10 minut żeby się przesiąść. O sytuacjach z opóźnieniami nawet nie wspomnę. To są proste rzeczy do ogarnięcia a nie fizyka kwantowa, trzeba tylko wykazać odrobinę RiGCzu i zdolności organizacyjnych.