Wpis z mikrobloga

Robiłem wczoraj zakupy w jednym z większych hipermarketów w kraju, stoję sobie w kolejce przede mną rodzina, facet około 30-35 lat, żona i dziecko na oko z 6 lat.

Wyłożony towar na taśmie no i czekam aż zrobi się miejsce żeby wykładać zakupy i naglę zza pleców słyszę...

- PRZEPRASZAM
- (Mateusz przestań)
- PRZEPRASZAM CHCIELIBYŚMY PRZEJŚĆ
obracam się patrzę na gościa i myślę o co #!$%@? chodzi przecież jest kolejka ma wózek niech czeka, patrzę na jego wybrankę życia i widzę, W CIĄŻY oho..
- Mateusz przestań proszę Cię, Pan tu normalnie stoi nie ma dużo zakupów...

i wtem odzywa się facet stojący przede mną, proszę my Państwa przepuścimy przed siebie (xD)
na co Mateusz:
- Nie nie, nie trzeba Państwo już macie wyłożony towar nie będziemy robić cyrku (co #!$%@? xDDD)
- Ale nalegam niech Pan z żoną w ciąży przejdzie przed nami, my już jesteśmy po tym wiemy jaki to trud życia codziennego. Niektórzy muszą dopiero do tego dorosnąć, społeczeństwo jest nieprzygotowane.

No i stoję i ani jednego słowa nie wypowiedziałem bo mnie totalnie zatkało, przepuścili ich przede mną i oni #!$%@? podziękowali jeszcze tamtej rodzinie że się #!$%@? ZA NICH

Oprzytomniałem, stałem i cały czas patrzyłem się na tego Mateusza (czekałem aż rodzina pierwsza która ich przepuściła sobie już pojedzie żeby nie było bitwy dwóch na jednego) i mówię do niego:

- Jakieś dziękuje, przepraszam albo pocałuj mnie w dupę? Bo to ja Państwa puściłem przed siebie a nie tamci ludzie.
- Ale za co przecież moja kobieta jest W CIĄŻY I CO MAMY CZEKAĆ W SKLEPIE W KOLEJCE?! CO ZA NARÓD

Mateusz się uruchomił i zaczął nakręcać, machnąłem na niego ręką, jedynie ta jego kobieta podeszła przeprosiła i powiedziała dziękuje.

#!$%@? co za #!$%@? akcja.

#kolejka #polska #madki #zalesie ##!$%@? #gownowpis #bekazpodludzi #logikaniebieskichpaskow i trochę #logikarozowychpaskow
  • 15
  • Odpowiedz
A widziales takie smieszne naklejeczki ze starszymi ludźmi z laską, z wózkiem inwalidzkim i kobieta w ciąży z dopiskiem "pierwszeństwo obsługi"?
  • Odpowiedz
@szeryf3city: W życiu widziałem nie raz, w tym sklepie i przy tej kasie nie widniała ani jedna tego typu naklejka, naprawdę czy to był problem powiedzieć dziękuje, jakaś #!$%@? naklejka usprawiedliwia brak dobrego wychowania?
Mnie nikt nie zapytał czy mógłbym ich przepuścić tylko oświadczył że jest to przecież OCZYWISTOŚCIĄ że mam ich przepuścić..
  • Odpowiedz
@Wajdzio Czyli jak nie ma karteczki to nie przepuszczasz kobiet w ciąży? Wydaje mi się że to powinno być w kulturze każdego człowieka by ustąpić kobiecie w tym czasie
  • Odpowiedz
@Rruuddaa: a otwarcie ust i powiedzenie "Czy mógłby nas Pan przepuścić" zamiast natarczywego PRZEPRASZAM CHCE PRZEJŚĆ jest wyczynem jak zdobycie K2, czy raczej w normalnie funkcjonującym społeczeństwie zwykłym grzecznym zwrotem z zachowaniem minimum kultury osobistej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wajdzio nic nie poradzisz że tyle chamidła chodzi po świecie. Ale nie doszukuj się problemów. On zwracał uwagę wtedy na swoją dziewczynę by nie stała niewiadomo ile w kolejce. Ona podziękowała i wystarczy. I tak pewnie jej wstyd było że taka dyskusja nieprzyjemna wyszła między wami
  • Odpowiedz
@Rruuddaa: A no to prawda, akurat osoba przez którą zrobiło się tyle szumu potrafiła najlepiej się zachować wobec mnie. Tutaj jej nic nie zarzucam, raczej chciałem się podzielić historią i bardziej napiętnować zachowanie Seby-Mateusza na zasadzie "MNIE SIĘ NALEŻY"
Mimo że to nie on z tym brzuchem biega, nie jego bolą plecy nie on ma spuchnięte stopy.

Nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Wszyscy widzą że kobieta w ciąży zaawansowanej stoi. Niby czują coś w środku , ale odwracają głowy patrząc na czubek własnego nosa. Jedna z drugą jak będzie w ciąży lub jeden z drugim zobaczy swoją kobietę i jej stan .Zmieńcie swoje patrzenie na tą sprawę.
  • Odpowiedz
@Wajdzio: nie mam nic do przepuszczania ciężarnych,ale ostatnio widziałam jak do kolejki przy kasie obok podchodzi taka chamka z brzuchem i bez pytania -MAM PIERWSZEŃSTWO przeszła na początek kolejki,spoko,masz, ale po co kuźwa te nerwy
  • Odpowiedz
Wszyscy widzą że kobieta w ciąży zaawansowanej stoi


@Cieplokrwisty: To prawda, zawsze jak stoję w kolejce do kasy, to się odwracam do tyłu, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie ma tam kobiety w ciąży. Wszyscy moi znajomi i rodzina tak robią.

A tak poważnie - przeczytaj jeszcze raz post i spróbuj ponownie wydedukować, o jakim konkretnym zjawisku pisze autor, bo wyraźnie nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
@Cieplokrwisty: I co z tego, że jest w ciąży, ktoś ją zmusil do zajścia przykładając pistolet do głowy? Jak chce żeby ktoś jej ustąpił miejsce to niech powie, chce ominąć kolejkę to niech powie kulturalnie, czy może wejść bo jej ciężko, a nie zachowywać się jakby była roszczeniową matką Teresą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luukasek: #!$%@? nauczcie się czytać ze zrozumieniem, Mirek sie #!$%@? bo to było zwykle prostactwo, oburzyl się zachowaniem a jestem pewny, żeby puścił ta kobitke. To taka sama sytuacja jak z baniakami wody w robocie, kiedy zamiast prosić facetów to Karyny wywiesily kartkę z listą kolejności noszenia baniakow bez jakichkolwiek rozmów z facetami. XD A z takimi tekstami typu "będziesz miał zobaczysz" na drzewo spadaj. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz