Wpis z mikrobloga

Chciałbym się podzielić,pewną sytuacją na temat,jak traktuje się rolników hodujących świnie.Moja znajoma pracuje w inspektoracie weterynaryjnym,tak się składa,że na gospodarstwie na którym mieszka hoduje się świnie.Poleciła pewien środek do dezynfekcji ,który stosuje się przy matach dezynfekcyjnych.Co ciekawe ten środek był uważany za dobry w jej inspektoracie.Okazuje się,że w placówce która kontrolowała te gospodarstwo,ten środek jest zły i trzeba kupić inny.Pojawiło się także kilka innych zarzutów mocno naciąganych.Odnoszę wrażenie,że ta cała walka z asf ma zniszczyć rolników,żeby zaprzestali hodowli.A do Polski trafi nadwyżka żywca z Niemiec.Nadal w pamięci mam co się stało z produkcją cukru.

#rolnictwo #asf #polityka #weterynaria
  • 7
@lukasszzo: Tak tak - dokładnie: za każdym rogiem czai się Niemiec, który dyktuje co trzeba robić, nam podludziom. I ten cukier, ho ho, przejęli cukrownie, pozamykali i teraz produkują tyle samo cukru co kiedyś, przy mniejszej liczbie cukrowni. Tacy źli oni są Niemiaszki.

I teraz świnie - tak samo. W każdym inspektoracie tajna wytyczna z Berlina, żeby wprowadzić bałagan: w jednym będą akceptować jeden środek a w drugim - inny. Nikt
@lukasszzo: Czytajac takie teksty cieszę się, że mleczarnie są w polskich rękach. Gdyby zakłady mięsne i rzeźnie podobnie jak mleczarnie były spółdzielniami rolników sytuacja chodowców świń bylaby lepsza, a tak niestety powoli branża się zwija.
@p_z_jedenastu punkt widzenia od punktu odniesienia.Mam na myśli dłuższy okres,zauważ,że drastycznie spadła liczba cukrowni i wiele cukrowni zostało sprzedane zagranicznym podmiotom.Na koniec,poslugujac się statystyką w odpowiedni sposób można zaklamac rzeczywistość.
@lukasszzo: gosciu, przeczytaj te dokumenty. Oczywiście, że spadła ilość cukrowni ale produkcja pozostała ta sama, oznacza to że zostały zamknięte nie rentowne i nie wydajne zakłady. Powielasz mit. Przedstawiłem Ci twarde dane dlaczego nie masz racji a piszesz mi jakieś ogólniki o statystyce. To nie jest statystyka co Ci podałem tylko twarde dane.