Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam sobie nowego tańszego auta na dojazdy do pracy (2x15km, 5x w tygodniu + jakies weekendowe trasy 400km raz na 2/3tygodnie). no załóżmy te ~1,5k km miesięcznie. Co do moich wymagań to na pewno:
*kombi
*klima
*stosunkowo młody rocznik - wolę jeździć młodszym peugeotem niż starym bmw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
*ekonomia eksploatacji - części + paliwo + nie psucie się.

Miałem 4 diesle, jedną benzynę z gazem (sam kupiłem instalację gazową) i raczej tylko te opcje biorę pod uwagę. Teraz jestem bardziej skłonny na gaz, ale może już kupić z gazem?

Budżet: 8-10 tys

Myślałem nad mazdą 6 - tutaj musiałbym poszukać niezgnitego egzemplarza, gdyż planuję mieć te auto ok. 2 lat.

Może jakieś inne propozycje?

Może w ogóle w tej kasie nie skupiać się na konkretnej marce tylko wyszukać sobie po ww. kryteriach np. na olx i patrzeć na zadbane egzemplarze?

Dzieki, pozdro( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #pytanie #kiciochpyta #mazda
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć, szukam sobie nowego tańszego auta na dojazdy do prac...

źródło: comment_Lr0LgpkXsy2JO0NBFaHE9P8Zrglo5PL3.jpg

Pobierz
  • 21
@Lorenzo_von_Matterhorn: za bardzo nic nie wniosłeś, bo ja wierze, że da się znaleźć nie zgnitą mazdę, kiedyś z rok temu widziałem astre I i nie miała grama rdzy( ͡° ͜ʖ ͡°), dlatego myślę, że jest szansa, bo mimo wszystko mazdy są młodsze. Co do spalania to chyba nie ma różnicy czy weźmie 8 czy 10l gazu, bo to grosze różnicy. Nigdy nie miałem auta dłużej niż półtorej
@BardzoWyimaginowanyNick: to, że coś widzisz na ulicy to nie oznacza, że to możesz kupić.
Oglądałem z kumplem mx5, po 3 lub 4 powiedziałem mu, żeby sam jeździł, bo nie mam sił na to. Budżet znacznie wyższy, auta niby nie jeżdżone zimą- we wszystkich progi łatanie po kilka razy, nadkola w #!$%@? stanie itd.
Pierwszy lepszy 20. letni golf będzie w dużo lepszym stanie. Ja mazdę bojkotuję, nie lepiej- #!$%@?ę. Niech zginą,
@sicknature: 2.0 jeszcze bym zniósł, ale wolnossące, nie mam wymagań mocowych, skóry inne szmery bajery też są zbędne, a wręcz skóry dyskwalifikują to auto, obecnie mam auto w skórze i nigdy więcej nie kupie ( ͡° ͜ʖ ͡°), chyba że alkantare.. W zimę zimno w lato gorąco, też mi "ekskluzywna" rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡°) . W tym budżecie raczej nie będę miał