Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Czy ktoś z Was orientuje się, czy mogę na konkretnej poczcie zgłosić informację, ze nie mieszkam pod danym adresem i zeby korespondencja byla z taka adnotacja zwracana fo nadawcy? Od 8 lat nie mieszkam w rodzinnej miejscowosci a multum pism przychodzi na ten adres a ktos mi je odbiera i nie moge zrobic tak, zeby nie odbieral (nie wazne dlaczego). Moge to zalatwic przez poczte? #kiciochpyta #pocztapolska #prawo #pytaniedoeksperta
  • 11
@DonBores: jest coś takiego jak usługa dosyłania ale nie obejmuje przesyłek urzędowych i sądowych. Najlepiej zrobisz jak się zameldujesz w nowym miejscu zamieszkania ( obowiązek meldunkowy ciągle istnieje) i powiadomisz ZUS i skarbówkę. Innych nadawców informuj na bieżąco.
@Xizor nie mam mozliwosci meldunku w obecnym miejscu zamieszkania:/ wiem, ze jak lokator danego adresu powie, ze adresat nie mieszka to jest wlasnie cofka robiona, ale czy mozna tak na stale jakos zrobic wlasnie przez poczte?
@robertx jak to zrobic?
@DonBores:
Do zmiany adresu w US i ZUS nie trzeba wcale meldunku pod nowym adresem.
Podaje się tam adres zamieszkania, a nie zameldowania (czasami obydwa).
Tak samo jest w innych urzędach, adres zamieszkania, chyba że chcą obydwa.
@pcela czyli jesli w tym elektronicznym czyms do obslugi obywateli zmienie sobie adres korespondencyjny to juz zadne panstwowe rzeczy nie beda mi przychodziły na adres zameldowania?
@DonBores:
Do US musisz złożyć ZAP-3 (osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej) lub NIP-3 (działalność gospodarcza). Niestety trzeba na papierze z podpisem (albo podpis kwalifikowany)
ZUS to przez pracodawcę (osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej) , przy działalności to nie powiem.