Wpis z mikrobloga

#kononowicz #suchodolski Ja mam wrażenie, że od tej kasy tylko w dupie im się poprzewracało, nic tam kompletnie się nie zmieniło, bo to nie jest dom majora, to on nic nie będzie robił, zastanawiam się czy faktycznie na coś odkłada te pieniądze czy regularnie się ulatniają wraz z oparami nitro, a Ksiek ile by pieniędzy nie miał to conajwyżej by zatrudnił kogoś by powiększyć framugi w drzwiach jakby przestał się w nie mieścić. Z dwóch bezrobotnych ludzi "potrzebujących pomocy" , powstało dwóch rozwydrzonych celebrytów.
  • 13
@Molajcalyten: Kononowicz nigdy za bardzo pomocy nie potrzebował, od dawna jest celebrytą i na tym żeruje. Biedak, który ma dom na własność, kilka samochodów? Kiedyś miał Nysę przed Asterką, na starych filmach widać go też jak miał Uno i jakiegoś starego Golfa. Zawsze mógł to posprzedawać i wziąć się za robotę np. rozwożenie (co zresztą kiedyś robił).
@Molajcalyten: Tacy ludzie ile by nie mieli pieniędzy to i tak ich dobrze nie wykorzystają.
Wątpię żeby Major odkładał na jakiś konkretny cel. Pewnie korzysta na bieżąco. Pieniądze się niedługo rozejdą i znowu będzie płacz.
Skoro gada że on sobie może taksówką na obiad pojechać albo podcierać się 50-o złotówką to widać jaki ma szacunek do pieniędzy.
Zresztą w jego przypadku pieniądze to zguba bo wydaje na alko i nitro co
@Eternit_z_azbestu: Mimo wszystko jeszcze zanim major się wprowadził to nie był zasypywany paczkami, nic nie było podobno w tej chacie z wyjątkiem mrozu, Konon siedział uwalony i zarośnięte w ciuchach, a z tobą pomocą to może materialnej nie potrzebował, mentalnej bym powiedział, że potrzebuję do teraz, mimo, że już by mu raczej nie pomogła.
@Molajcalyten: Miałem takiego wujka samotnego na bezrobociu i uwierz mi z głodu nikt teraz nie umrze, a i na żebry nikt nie musi już chodzić. MOPS-ik daje zapomogi, jedzenie, gminy organizują jakieś prace dorywcze, gdzie można coś tam dorobić. Wiadomo lekko nie jest, ale trzeba chcieć. Kononowi za to najprościej łazić po ludziach i sępić pieniądze, albo ryczeć do kamery o paczki. Chłop lekko po 50-tce, gdzie normalnie takim jeszcze z
@Molajcalyten: @dizel81: To co dzieje się na Szkolnej, to całkiem niezły eksperyment socjologiczny prezentujący na żywych przykładach, jak zmienia się człowiek, który dostaje coś za darmo stale i w dużych ilościach. Szybko zaczyna dochodzić do głosu przekonanie o tym, że "się należy", a prośby i grzeczne podziękowania zamieniają się w żądania i brak wdzięczności. Tu mamy jeszcze bonus w postaci upośledzenia umysłowego Prezydenta i świat iluzji, w którym żyje. Konon