Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma touchbara to polecam zrobić pełny backup przez Time Machine przed puszczeniem aktualizacji do Mojave. Przy aktualizacji coś mi się #!$%@?ło z watchOS zarządzającym touchbarem i system wstaje tylko w safe mode (wywala komunikat 'A critical software update is required for your Mac' i się restartuje bo update się nie udaje), dobrze, że mam backupy na pół roku wstecz XD
#apple #osx #macos #mac #macbook
  • 9
@Songbird: u mnie zaciął się na ekranie wyrażania zgody na wysyłanie danych do Apple. Przytrzymałem dłużej Power, wyłączył się, włączyłem, pojawiły się na chwilę jakieś dziwne wzorki i kolory na ekranie, po czym pokazał się pulpit z aktywnym ciemnym motywem i już jest wszystko git ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale jak zobaczyłem te artefakty po hard resecie to prawie mi serce stanęło, bo robiłem update bez back-up
@Bibub: U mnie też dłuższą chwilę był na tym ekranie o wysyłaniu danych, ale potem poszło dalej. A podczas samej instalacji prawdopodobnie BlockBlock coś przyblokował i przez to instalacja się popsuła. Po przeinstalowaniu z poziomu recovery i resecie nvram i smc na razie wszystko jest ok, mam nadzieję, że już tak zostanie xd