Wpis z mikrobloga

nawet nie rozumiem co chcesz przekazać.

@RedBulik: Właśnie widzę

Proszę mi więc wskazać nieposzlakowy dowód na istnienie tej różnicy.

Z 7-8 razy pisałem, że nie wiem, czy takie badania są
  • Odpowiedz
@RedBulik: uuuu rasistowskie statystki, antysemityczne źródła uuuuu zgłaszaj do moderacji że Ci się przykro zrobiło.

Bawią mnie tacy ludzie jak ty. Przyczepią się do czegoś, ale żadnego argumentu przeciw nie podadzą. Skoro chcesz podważyć jakoś ten wykop, to chociaż podaj argumenty przeciw

xDD
  • Odpowiedz
@RedBulik: Powiedz mi. Jest masa drobnych różnic między 'czarnymi', 'białymi' i 'azjatami'.
Odcień skóry, szerokość nosa, wzrost, wygląd oczu, długość penisa, delikatnie inna budowa mięśni i kości. Wszystko to są delikatne różnice. Czemu nie mogłaby pod to podpadać też budowa mózgu?
  • Odpowiedz
@RedBulik: Ale wy wszyscy zdajecie sobie sprawę, że już od dawna pojęcie jakim jest "rasa ludzka" nie jest uznawane przez naukowców? (z Wikipedii) Badania DNA nie wskazują, żeby osobne, klasyfikowane podgatunki (rasy) istniały pośród ludzi współczesnych. Chociaż można zidentyfikować geny odpowiedzialne za cechy fizyczne pojedynczego osobnika, na przykład za kolor skóry lub włosów, to jednak nie ma jednoznacznego szablonu genetycznego pozwalającego na odróżnienie jednej rasy od innej. Podobnie nie ma
  • Odpowiedz
@RedBulik: Zauważ, że tego typu statystyki są zazwyczaj rozsyłane przez portale typu 4czan, ndie, zmiany na ziemi i jakieś strony z teoriami spiskowymi, czyli portale obserwowane przez największych trepów i debili. Dzięki temu jakiś Seba może podbić sobie ego - w końcu Albert Einstein też był biały, więc każdy biały jest mondy - powiedział bezzębny Seba pracujący za najniższą krajową w trakcie sączenia trzeciego Harnasia.
  • Odpowiedz
@silvaa76: Podpisał Dr. Mathias Levak, który zdobył dyplom doktora biologa za to, że był anime trans gejem.
A tak poważnie: Rozumiem, że wg Ciebie W DNA nie jest zapisane materiał genetyczny wyróżniający rasę? Dobrze, że w Policji nie pracujesz jako technik śledczy.
  • Odpowiedz
@RedBulik: ale zaraz, to jakaś informacja nieprawdziwa? Czy co ci się nie podoba? Nie rozumiem twojego żalu - ludzie na portalu, gdzie to niby użytkownicy decydują co ma być wykopane wykopali znalezisko. Wow. Szok!
  • Odpowiedz
Skoro chcesz podważyć jakoś ten wykop, to chociaż podaj argumenty przeciw


Ja mam kilka pytań:
1. Skoro IQ na Ukrainie, Białorusi i Litwie jest wyższe niż w IQ w Malezji, Emiratach Arabskich i Katarze to dlaczego Ukraina jest biedna, a wspomniane wyżej kraje nie?
2. Skąd różnice w IQ pomiędzy Niemcami, Polską a choćby Białorusią? Europa jest w miarę jednolita i monoetniczna, więc skoro IQ jest niezależne od edukacji to w czy w całej nie powinno być jednolite?
3. Czy przy wyliczeniach IQ dla Australii uwzględniono IQ Aborygenów?
  • Odpowiedz
Naziści tez byli popularni. Tez mieli rację?


@RedBulik: Naziści nie mieli racji, bo opierali się na fałszywej biologii. Tutaj jedyne co na razie podważyłeś to badania IQ.

To co mnie martwi w artykule o którym piszesz to jego popularność, świadcząca o powszechnej frustracji i chęci udowodnienia tezy, i tutaj się z tobą zgadzam. Zdrowi ludzie nie powinni się tak skupiać na próżnym udowadnianiu, że inne rasy są gorsze. Jednak jeżeli
  • Odpowiedz
Czemu nie mogłaby pod to podpadać też budowa mózgu?


@GoodPain: zapewne dlatego, że nie ma badań które by to potwierdziły (jeżeli takowe posiadasz, to z chęcią poczytam)? a sam iloraz IQ nie mówi nic o budowie mózgu
  • Odpowiedz
Ok. Czepianie się typowe dka tegi portalu.

@GoodPain: ja się nie czepiam, stwierdziłem tylko że nie ma badań, które to potwierdzają...

Czemu nie mogłaby pod to podpadać też inteligencja?

WTF.. Przecież ja nic nie mówiłem o inteligencji o.O
  • Odpowiedz
Chyba, że będziesz próbował podważyć istniejące, biologiczne różnice między rasami, wtedy sobie odpuść, bo równie dobrze mógłbyś przytaczać argumenty dla płaskiej Ziemi.


@NPrBaz: xDDD Najpierw to trzeba by uznać, że rasy istnieją, a antropolodzy odchodzą od tego pojęcia bo źle opisuje populacje ludzkie. Z resztą już bez wchodzenia w wykop wiadomo na czym się to opiera bo to nie pierwszy raz- 1. dobieranie tylko wygodnych faktów 2. wygodne dobieranie sobie
  • Odpowiedz
@Kollo: No tak zapomniałem nauka jest lewacka xD "Chociaż można zidentyfikować geny odpowiedzialne za cechy fizyczne pojedynczego osobnika, na przykład za kolor skóry lub włosów, to jednak nie ma jednoznacznego szablonu genetycznego pozwalającego na odróżnienie jednej rasy od innej. Podobnie nie ma genetycznej podstawy na rozróżnienie przynależności etnicznej." naucz się czytać ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@silvaa76: Nauka nie jest lewacka, ale próba zatuszowania pewnych faktów dyskryminujących odmienne rasy przez lewaków jest żałosna, a czasem śmieszna.

Podobnie nie ma genetycznej podstawy na rozróżnienie przynależności etnicznej. - to jakim cudem nawet sam możesz udać się na badania i sprawdzić czy nie masz przodków pochodzenia np. Germańskiego, Cygańskiego, Lechickiego? Idąc Twoim tropem możesz powiedzieć, że jesteś świnią bo masz wiele podobnego, wiele różnic i nie można postawić jednakowego
  • Odpowiedz
@Kollo: Czyli wszyscy naukowcy zajmujący się projektem poznania ludzkiego genomu, którym kierował Francis Collins ( katolik) są lewakami xD. Ależ świnia ma odmienny genotyp od człowieka, a to że istnieją pewne geny, które występowały i występuj w danych populacjach na przestrzeni wieków nie oznacza, że można je dzielić na rasy bo nie różnią się te populacje genotypem człowieka. Rasy ludzkie mogłyby istnieć gdybyśmy różnili się na tle genetycznym w taki
  • Odpowiedz