Wpis z mikrobloga

@NPrBaz argumenty przeciw? Są w komentarzach. To że to znalezisko ma tyle wykopów i tyle plusowanych wpisów popierających świadczy tylko i i wyłącznie o tym jak miałkie jest myślenie tych wszystkich osób. Normalnie powinno być traktowane jak znalezisko o płaskiej ziemi, bo jest to ten sam sposób argumentowania. Ale dziwnym trafem tak nie jest...tak jak w każdej dziedzinie czy to astrofizyka czy biologia czy historia społeczeństwa wystarczy sięgnąć po podstawowe źródła
  • Odpowiedz
@NPrBaz gołym okiem...tu nie chodzi o widoczność. Niestety statystyka jest taka śmieszna że nawet dobre metody nie świadczą o niczym przy takiej i takiej interpretacji.

@VeleiN zbiór faktów i statystyk xD

Polecam chociażby zacząć od prostego artykułu ze źródłami a najlepiej po prostu zainteresować się jak jest czytając pozycje naukowe na ten temat. https://www.kwantowo.pl/2013/05/15/czarni-mniej-inteligentni/
  • Odpowiedz
@RedBulik: No to znalezisko jest odrażające. Autor tam oczywiście pozycjonuje się jako naukowiec i posłaniec trudnej dla lewactwa prawdy. Ej paczcie murzyni w stanach siedzą w więzieniach! Czyli głupi!
Tylko już nie wspomina o niewolnictwie, segregacji rasowej, o tym, że to państwo (USA) najpierw ich wyzyskiwało, a potem się na nich wypięło zostawiając w gettach i systemowo ich spychać do biedy. Mają gorszą opiekę zdrowotną, gorszą edukację, nie są chronieni
  • Odpowiedz
@ZeromNesse: Cumplu wyobraź sobie, że mieszkasz w wiosce A, a ja jestem z wioski B. Robimy badania IQ i wyszło, że średnie IQ w mojej wiosce to 120 a w Twojej 80. Później wytykam Ci całe życie żeś głupi, a tu są statystyki! Hehe nie mają żadnego znaczenia nie?( ͡° ͜ʖ ͡°) To tak tylko apropos statystyki bez odpowiedniej interpretacji.
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: napisałeś coś o tym, że społeczeństwo, relacje międzyludzkie i zachowania to nie są tylko liczby - absolutnie nie są, bo liczby i fakty są rasistowskie. Autor znaleziska jest atakowany za ekspozycje ważkiego dla lewicy tematu, za przypomnienie, że ludzie są różni oraz że pewne zbiorowiska mają określone cechy. I bawi mnie kapkę hipokryzja środowisk lewicowych - nie można generalizować, że wszyscy Murzyni mają niskie IQ, ale już pisanie, że
  • Odpowiedz
@iamsearchingforthetruth: czyli co, sugerujesz, że to nieprawda jakoby większość osób czarnoskórych reprezentowała niższy iloraz inteligencji niż osób rasy białej lub co gorsza żółtej? Oczywiście są wyjątki, ale niestety stanowią niewielki promil całości.
  • Odpowiedz
Skoro masz czas na dyskusję, to masz też czas na przeczytanie znaleziska i komentarzy pod nim, które wytykają mu błędy logiczne.


@RedBulik:
Można prosić o te błędy logiczne? Bo jest użytkownik @PC86 który zwraca uwagę na kilka rzeczy, na które warto spojrzeć z trochę szerszej perspektywy, ale nie obala głównej tezy postawionej przez znalezisko. Odwołania do Trzeciej Rzeszy na początku jakiejkolwiek poważnej dyskusji, pod warunkiem, że na taką liczysz,
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: czemu tworzycie jakąś nowomowę? "zauważanie różnic między rasami" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak kolega ze znaleziska "realista rasowy"...

@SuchaSosna: a tu mnie masz( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie w tym tekście nie ma nic co trzeba by źródłować tak patrzę. Raczej tylko luźne odniesienia do historii.

@VeleiN zgadzam się nie ma źródeł tylko luźne odniesienia. Mój błąd.
  • Odpowiedz