Wpis z mikrobloga

Kupujesz telefon za 3000zł? i fajnie
Wolisz xiaomi za 500? też fajnie
chodzisz do kościoła? no spoko
Nie wierzysz w Boga? no też spoko
Popierasz lgbtqwerty? a popieraj
Jesteś bardzo na prawo? bądź
Jesteś za niedzielą bez zakupów? ok
Nie chcesz żeby Ci narzucali coś odgórnie? ok
tagujesz na nocnej? no i spoko
nie tagujesz na nocne? spoko, czemu nie

Każdy jest inny. Słowem kluczem jest empatia . To, że Ty masz takie a nie inne postrzeganie świata, nie znaczy, że jest ono w 100% właściwe, zawsze warto wyobrazić sobie tą drugą stronę, człowiek który się zamyka wyłącznie na swoje poglądy nie rozwija się.Bycie radykałem jest proste, życie w swojej małej bańce wydaje się wygodne ale na dłuższą metę można się udusić w niej. Warto wysłuchać drugiej strony, merytorycznej dyskusji, argumentów. Nawet jeśli się nie dogadacie to może to rzucić nowe światło na Twój punkt widzenia.


#przemyslenia #przemysleniazdupy #xiaomi #samsung #iphone #religia #lgbt #korwin #tagujenanocnej #tagujetogowno #nocnerozkminy #zwiazki
  • 94
Warto wysłuchać drugiej strony, merytorycznej dyskusji, argumentów.


@bylu: merytoryczna dyskusja kończy się tam gdzie zaczyna się zamordyzm, do ludzi którzy siłą narzucają swój światopogląd i sposób bycia należy strzelać a nie z nimi dyskutować.

Oczywiście nie twierdzę że należy likwidować ludzi wprowadzających zakaz handlu w niedzielę, w walce o wolność również należy znać proporcje. Ale nie widzę powodu żeby być grzecznym i uważać że wszystko jest spoko kiedy jakiś debil uważa
@bylu: myślę, słowem kluczem jest jednak "logika". Kiedyś w burzliwych czasach gimnazjum byłem prawakiem, ale potem poznałem i doświadczyłem osobowości tak wielu osób z różnych obozów politycznych i kultur, że uważam że nie da się stworzyć idealnego wyobrażenia świata którejkolwiek ze stron. Empatia oczywiście też jest ważnym czynnikiem w tym rozumowamiu, ale to jednak logika pcha nas do tych wniosków.
@bylu: Jeśli popierając Partię Wolność jestem według Ciebie tym „radykałem” (jak mniemam otagowałeś rowinież #korwin, bo być może uważasz, że on i jego wyborcy mają radykalne poglądy) to ja właśnie jako ten „radykał” zgadzam się z tym co napisałeś w 100%.
@bylu: Szambem to jest ten wysryw. Sam w swoim wpisie zaprzeczasz koegzystencji przecwinych grup, więc jak poza ładnym #!$%@? w praktyce widzisz zgodę na niedzielę bez zakupów i niezgodę na narzucanie takich elementów przymusem innym?