Wpis z mikrobloga

Poznajcie panią Karolinę, która jakiś czas temu była panem Karolem.

Pani ta opublikowała "Post-merytokratyczny manifest" dotyczący tworzenia programów Open Source. Głosi on, że należy odrzucić system w którym wartościowe, czyli merytoryczne materiały są lepiej traktowane niż materiały bezwartościowe i niemerytoryczne, gdyż dyskryminuje to osoby "wykluczone technicznie" czyli jak to się mówi po polsku, debili.

Według tego manifestu osoby bez wykształcenia technicznego, ale mające inne wartościowe osiągnięcia, takie jak odcięcie sobie w szpitalu penisa i twierdzenie, że jest się kobietą, mają mieć takie same prawo głosu i decydowania o rozwoju otwartego oprogramowania jak zawodowi i profesjonalni programiści i informatycy.

Żegnaj prawacki, merytokraryczny świecie, nadciąga debilokratyczna rewolucja, która raz na zawsze zniszczy faszystowskie, merytokraryczne, wykluczająca osoby wykluczone matematyczne, twierdzenia takie jak "2+2=4" i "Ziemia nie jest płaska", wykluczająca wykluczonych astronomicznie.

Ktoś powie, że to jakiś żart ale niestety, to są jedne z wytycznych, wedle której pracować ma Linux Fundation, odpowiedzialny za pracę nad kernelem Linuxa, który jest podstawą działania miliardów urządzeń, w tym Androida w telefonach i oczywiście systemów z rodziny Linux, na których działa wiele serwerów i komputerów osobistych.

Chińczycy już zacierają ręce i nikt zdrowy umysłowo nie powinien mieć do nich żalu.

Boli mnie jedynie, że Polska leży w strefie wpływów państwa i kultury, w których ruchy takie jak debilokracja nie tyle występują, co robią się bardzo popularne i zatruwają kolejne dziedziny życia.

https://www.dobreprogramy.pl/Zmierzch-merytokracji-Linux-trafi-pod-kontrole-bojownikow-o-sprawiedliwosc-spoleczna,News,91072.html

#rakcontent #bekazlewactwa #4konserwy #lewackalogika #heheszki #informatyka #linux #programowanie #it
Pobierz L.....i - Poznajcie panią Karolinę, która jakiś czas temu była panem Karolem.

Pani...
źródło: comment_4W58BAUhJV3EHwXJ4mBbHXgTiW9if660.jpg
  • 63
Według tego manifestu osoby bez wykształcenia technicznego, ale mające inne wartościowe osiągnięcia, takie jak odcięcie sobie w szpitalu penisa i twierdzenie, że jest się kobietą, mają mieć takie same prawo głosu i decydowania o rozwoju otwartego oprogramowania jak zawodowi i profesjonalni programiści i informatycy.


@Lawrence_z_Arabii: wiem, że to skrót myślowy ale wg mnie nie oddaje absurdu i szkodliwości mieszania politycznej poprawności do open source.
Otóż, piękno open source polega na tym,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KarmazynowyAstrofizyk:

jak mi znajdziesz CAD'a pod Linucha, to może się zainteresuję. Przy pracy zwykle jestem offline.

Nie namawiam cię do zmiany OS tylko mówię, że możesz nawet pracować kijkiem w kupce piasku ale jak z linuksem zaczną być problemy to się (tak jak wszyscy) zesrasz na jagodowo-malinowo, bo nawet jeśli swoją pracę zaniesiesz do klienta na dyskietce, to on Ci nawet przelewu nie będzie w stanie zrobić ( ͡° ͜
Argumentem za tego rodzaju otwartościa jest sprzeciw względem elitaryzmu IT, co oznacza rozprzestrzenianie technologii i umiejętności z tym związanych dla wszystkich, nie tylko dla specjalistów. IT wytwarza m. in. narzędzia których może i powinna móc użyć każda osoba


@Koliat: Mam nadzieje że nie podzielasz tego typu durnej argumentacji bo co jak co ale IT jest otwarte dla każdego i praktycznie nie ma problemu z dostępem do wiedzy czy narzędzi.
@oficer-prowadzacy: Od czasu gdy homoseksualiści, mniejszości rasowe itd. są nadreprezentowane w sferze IT jest zauważalny spadek jakości oprogramowania. Są nawet interesujące statystyki na ten temat.

Czasy gdy liczyła się wiedza i umiejętności już bezpowrotnie minęły, żadna korporacja nie chce być oskarżona o dyskryminację. W sumie to dożyliśmy już czasów, w których kolor skóry czy orientacja seksualna ma największe znaczenie dla kariery zawodowej.