Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 246
@invisibleborder: to jest rodzaj choroby psychicznej. Szkoda strzępić ryja i podejmować polemikę z kimś kto tak myśli. Tylko religia (lub ogólnie ideologia) jest w stanie sprawić żeby dobry człowiek robił złe rzeczy.
  • Odpowiedz
no to do dzieła - zamiast wyśmiewać nic nie znaczącym postem leć z konstruktywną krytyką


@abelel: tacy zazwyczaj nie lecą, bo boją się przyznać prawdy, że skoro nie ma ani boga ani wartości, to nic nie ma znaczenia, a zatem nie są w stanie wyjaśnić dlaczego ludzie po prostu nie wyrżnęli się jak zwierzęta, tylko zaczęli kolektywne działanie dla swego dobra w oparciu o wartości, które powstały...
No właśnie, skąd?
  • Odpowiedz
@WodzNaczelny: a o instynktach biologicznych, normach kulturowych i prawnych katole nie słyszeli.

Państwa ateistyczne się dawno wymordowały xD a ludzie z natury to przestępcy i mordercy tylko Bozia ich powstrzymuje.
  • Odpowiedz
@invisibleborder: w sumie to sam kiedyś miałem podobną rozkmine do @WodzNaczelny, tylko miałem trochę inne wnioski - uznałem, że w sumie to dobrze, że mamy religie, bo przynajmniej jakiś leśny dziadek na górze powstrzymuje połowę tych "głęboko wierzących" przed chwyceniem noża i zarzynaniem innych ludzi ¯\_(ツ)_/¯.

Wgle tylko ja mam takie wrażenie, czy im bardziej zatwardziały katol tym bardziej agresywny?
  • Odpowiedz
no to do dzieła - zamiast wyśmiewać nic nie znaczącym postem leć z konstruktywną krytyką ( )


@abelel: ale jak dyskutować z faktem, że na laickim zachodzie głównym obecnie zagrożeniem są hordy religijnych fanatyków? Przecież powinno być odwrotnie. Nie powstała jeszcze religia w imię której ludzie nie przelewali by krwi swoich bliźnich. Mimo że większość z nich tytułuje się mianem religii pokoju... W ogóle czym
  • Odpowiedz
Wgle tylko ja mam takie wrażenie, czy im bardziej zatwardziały katol tym bardziej agresywny?


@Nieprzyjazny_Ziemniak: pokaż moją agresję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualnie to ja jestem obrażany, dzieciak nie jest w stanie mnie przegadać w sposób logiczny to zescreenował i wrzucił na kółko wzajemnej adoracji które niby śmieje się wielce, ale nadal nie jest w stanie podważyć idei nihilizmu, którą jak na ironię stworzył ateista.( ͡
  • Odpowiedz
@invisibleborder: @WodzNaczelny: och aż sobie wlazłem w tą nitkę o której mowa w tym wątku i uwaga co - wódznczelny podejmuje rozmowę wyzywając wszystkich ludzi "za wprowadzeniem rzetelnej edukacji seksualnej" debilami. XDD a potem jak @invisibleborder Ci grzecznie odpowiada, że ta edukacja wcale nie jest do uczenia dzieci brać z dupy do mordy (Twoje słowa), a żeby nauczyć dzieci o paru innych rzeczach, typu ciąża, okres itd.
  • Odpowiedz
tacy zazwyczaj nie lecą, bo boją się przyznać prawdy, że skoro nie ma ani boga ani wartości, to nic nie ma znaczenia, a zatem nie są w stanie wyjaśnić dlaczego ludzie po prostu nie wyrżnęli się jak zwierzęta, tylko zaczęli kolektywne działanie dla swego dobra w oparciu o wartości, które powstały...

No właśnie, skąd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WodzNaczelny: Dlaczego ludzie mieliby nie działać dla swojego
  • Odpowiedz
wódznczelny podejmuje rozmowę wyzywając wszystkich ludzi "za wprowadzeniem rzetelnej edukacji seksualnej" debilami.


@Nieprzyjazny_Ziemniak: pokaż gdzie niby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale się gimnastykujecie byleby nie wyszło szydło z worka xD

Zresztą róbta co chceta, cokolwiek zrobicie to tylko pokazuje że miałem rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WodzNaczelny no widzisz a sprytnie przemilczales Czechów, którzy są ateistami a jakoś nikogo nie atakują.

Poza tym wiele ofiar pochłonęły religie wiec nie jest prawdą, że gdyby nie było religii to byłyby same wojny. Bo jak sam widzisz mimo istnienia religii i tak ludzie się wyżynają.
  • Odpowiedz
Moim zdaniem Bóg nie istnieje, ale nie rozpętałem jeszcze wojny atomowej. Jak to wyjaśnisz?


@memento_mori: mieszkasz w piwnicy mamełe i nie jesteś w stanie nawet sam się utrzymać ekonomicznie.
A także nie masz pojęcia co to nihilizm.
Zagadka wyjaśniona.
  • Odpowiedz