Wpis z mikrobloga

#wroclaw #jedzenie71 #kebab #kebz

Sprawdziłem układ gwiazd i nadal nie wierzę ale chyba jestem pierwszy który przekłada wydźwięk kubków smakowych na klawiaturę. Z góry przepraszam za tagi bo nie wiem czy tag #jedzenie71 nie jest zastrzeżony tylko i wyłącznie dla wąskiego grona użytkowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

KEBZ ul. Nowowiejska 82, Wrocław

Byłem nastawiony sceptycznie, może nie bardzo ale jednak sceptycznie. Nie lubię reklam dużych i rozdmuchanych kampanii marketingowych, #watchdogsuczy itd. Dzisiaj z #rozowypasek postanowiliśmy dać szansę i zostaliśmy zaskoczeni.
Kolory i wystrój bardzo przyjemne. Cieszy oko szczególnie neon przed wejściem - moim zdaniem bardzo estetyczny. Dalej robi się ciekawiej, tutaj zaznaczam że nie wiem co będzie w przyszłości ale obsługa jest rewelacyjna. Bardzo miły pan przy kasie zaczął nienachalnie zachwalać, objaśniać i dawać sosy do spróbowania. Po wybraniu dwóch tortilli jednej z mięsem drugiej z falafelem (33 zł łącznie obecnie dodatkowo jest zniżka 10% chyba do 15.10.2018 więc trochę #cebuladeals ) zostaliśmy poinformowani że na mięso niestety trzeba będzie poczekać - pół godziny. Trochę długo ale myślimy okej bo w sumie mieliśmy blisko. Po pół godzinie odebraliśmy zamówienie. Pierwsze wrażenie - ku*** duże. I faktycznie przy zjedzeniu swojej w 80% byłem praktycznie syty.
Smak: W sumie to nie kłamali, mięso bardzo dobre i soczyste i jest go dość sporo. Z Nynkiem czy innymi lokalami z Ruskiej nie ma nawet porwania. W zasadzie pokusiłbym się o stwierdzenie że to chyba najlepsze mięso w kebabie jakie jadłem we Wrocławiu. Falafel trochę za suchy moim zdaniem ale też dobry i sycący. Co do pozostałych dodatków to w obu było w zasadzie to samo świeża (powtarzam słownie ŚWIEŻA a nie ze słoika) sałatka warzywna z cebulką czerwoną, sałatą, innym miłym zielskiem i fetą. I jeżeli mnie język nie mylił to marchewka glazurowana bardzo przyjemna zresztą. Dalej sosy tutaj też na bogato bo nie typowe Fanexy a jak nas zapewniał wspomniany wcześniej pan z obsługi robione w lokalu. I faktycznie nie czuć chemii a podstawowy ostry oznakowany jedną papryczką bardzo przyjemny i aksamitny z kawałkami chili, łagodny również fajnie wypada. Czego nie powiedziałem to sam lokal wydaje się chyba celować w coś na kształt produktu premium w sensownej cenie. Czyli coś co próbował robić na początku #pasibus ale wyszło finalnie średnio nawet obraźliwie moim zdaniem dla klienta. Sam smak jest nietypowy i ma niewiele wspólnego z kebabami z okolic #pasazniepolda. Jest po prostu dużo lepszy, i w podobnej cenie. Liczę tylko że wspomniany wysoki poziom się utrzyma a póki co polecam się wybrać i obserwować szczególnie że we Wrocławiu niespecjalnie były smaczne kebaby.
once-ler - #wroclaw #jedzenie71 #kebab #kebz

Sprawdziłem układ gwiazd i nadal nie ...

źródło: comment_9937wuQdkftXTTrTCs6idCIIqAQxl7a8.jpg

Pobierz
  • 20
@xGogi: moim zdaniem lepszy - na pewno hmmm inny styl smaku. Dodam jeszcze że druga połowa generalnie kebabów nie lubi a tutaj się przekonała ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedyny minus to czas oczekiwania jak jak pisałem zreszta, na ich fb ktoś tam podobno godzinę czekał czy coś takiego (ale nadal chwalił w recenzji)
@once-ler: Potwierdzam. Byłem w sobotę wieczorem na tortilli i wczoraj na talerzu, sprawdzić czy się nie zepsuło po otwarciu ;) z różowym jesteśmy mega zadowoleni bo mamy blisko a jedzenie jest konkretne. Sos banchilli to sztos, a panierowana mozzarella to rzecz której mi brakowało w każdej knajpie w mieście. Daję dużą okejkę ale zobaczymy jak będzie za miesiąc. Lokalizacja niby dobra, ale samymi studentami architektury i akademika na Górnickiego mogą nie
@shinX: na „takim” jeszcze nie byłem niestety, ale planuje nadrobić w najbliższym czasie. Z tego co słyszałem jest poprawnie ale zachwytów chyba brak. Plus moim prywatnym zdaniem ciężko pandę pozbawić konkurencji - maja trochę lepsze ceny, trzy dodatki w cenie i większy wybór wszystkiego. PS: panda nie ma bułek za 20zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)